600 TL FX 6300 için Ekran Kartı Önerisi

Herobrine

Hectopat
  • Sapphire AMD Radeon R9 280 DUAL-X 3GB 384BIT Ekran Kartı
  • AMD FX-6300 3.5GHz İşlemci
  • Kingston HyperX Fury Black 1600MHz DDR3 8GB RAM
  • Asus M5A78L-M/USB 3 Anakart
  • Corsair VS-550W Güç Kaynağı
  • Seagate Barracuda 3.5" 1TB Sata 3.0 64MB Cache 7200RPM Harddisk
  • Akasa Nero 3 İşlemci Soğutucusu
2015 Şubat ayında topladığım sistemin ekran kartı bozuldu. Eğer önerecek olursanız, hangi ekran kartını önerirsiniz? Dar boğaz yapmayacak, uyumlu olacak bir kart. Bütçe 600TL civarında ancak öylesine de birkaç kart önerirseniz gözden geçirebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet yakalarsınız. Ne tür oyunlar oynuyorsunuz ve ramleriniz dual channel mi çalışıyor ve kaç mhz ile gb?
Tek kanal 8GB 1600mHz bellek kullanıyorum. Diğer parçaları yukarıda belirttim zaten. Ya öyle GTA5'de takılmacalar, CS:GO rekabetçiler, Mount and Blade tarzı oyunlar oynuyorum. Daha önce çok oyun denedim ve ciddi performanslar almıştım. O yüzden o performansı yakalayabilir miyim diye sordum. Battlefield 1, COD: Adwanced Warfare tarzı oyunlarda özellikle performans çok iyiydi. Yalnız şunu belirtmek isterim: ben Televizyon kullanıyorum (17İnç) ekran olarak. 1360x768 çözünürlükte oynuyorum. Oyun içi çözünürlük de zaten bu oluyor. Son olarak da eski ekran kartım acayip ısınıyordu o yüzden tedirgin olmuyordum diyemem. Ancak gayet normal bir olaymış o kart için bu ısınma olayı.

CS:GO dışında tüm oyunlarda SSD'Li veya SSD'siz R9 280 e RX550 fark atacaktır. Nedense R9 280 RX560'ı bile CS:GO da geçiyor. Diğer oyunlarda kalıyor.
Ancak gayet normal bir olaymış o kart için bu ısınma olayı.
Evet öyle. Eski bir kart az bulunuyor. Ben RX560 kullanıyorum. ASUS GPUTweak te varsayılan Silenced modda en fazla 33-35 dereceleri görüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı