600 TL grafik tablet önerisi

Bu arada videoyu başından sonuna kadar izledim bayağı yardımcı oldu karar vermemde.

iPad 6 işimi görür mü acaba, Wacom'dan daha sağlıklı olur mu? Tablet ile kullanmanın tam farkı nedir ekranla çizim dışında.

Wacom One By Small ile vacom intuos s var bir de hangisi doğru olur

Dostum tablet daha iyi bir tercih tabii ki ama fiyat olarak ayrı bir seviyede. Bu arada Wacom'un ekranlı çizim tabletleri de var tabii ki ama çok profesyoneller. Elinde bir iPad varsa sadece kalem almanı tavsiye ederim fazlasıyla yeterli olacaktır.

Tabii bu tavsiye için çizim seviyeni bilmek önemli. Yeni başlıyorsan çok yüksek bütçe ayıramam diyorsan 500-600 TL'ye Wacom tablet daha mantıklı. Ben zaten bu işleri yapıyorum, çizim benim hayatım diyorsan IPad'i tavsiye ederim.

Hangi seviyede olursan ol iPad elinde halihazırda varsa kalemini almak çok daha mantıklı.
Başlangıç seviyedeyse ve iPad yoksa Wacom ile giriş yapabilirsin.
Orta/Uzman seviyedeysen iPad daha yararlı olur.

Tabii şunu söylemekte de fayda var. IPad'in kendi çizim programında çizim yapıyorsun. Wacom kullanırsan Illustrator, Photoshop vs. kullanacaksın.

Bende tablet olarak Samsung Galaxy Tab S8 Ultra var. Ben kalemiyle kendi yazılımından çizim yaptığım gibi aynı zamanda tableti bilgisayara kablosuz olarak bağlayıp (herhangi bir yazılım kullanmadan kendi özelliğini kullanarak) Wacom gibi de kullanabiliyorum. IPad'de aynı özellik var mı bilmiyorum.

Geri
Yukarı