600 TL Knight Online için Bilgisayar Önerisi

ahmettt333

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Ben Knight online oynuyorum. Çok eski DDR2 anakart, eski intel işlemci, ATI 3850 1 GB ekran kartı, PSU 400 wat sistemim var. Kalabalıkta falan çok kasıyor oynuyamıyorum bütcem ortalama 600 TL. Anakart işlemci, RAM almak istiyorum. Bazıları knight online hesap makinesinde oynarsın eski oyun efeck yok falan diyor öyle bir şey yok. Misal knight online için almadık ama düşük özellikte laptop aldım kasıyor.evdeki PC gibi demek ki hesap makinesinde oynanmıyormuş knight online bir online oyun olduğu için 1 bin kişi bir araya geldimi kasıyor oyunda efec tabii ki de var ama şimdiki oyunlar kadar değil tabi oyun oynanmaz hale geliyor. Tek başınıza olduğunuzda en dandik PC bile kasmaz bazılarının deyimiyle hesap makinesiyle oynarsınız ama bu oyun online oyun toplulukta oynanıyor ve oyun işlemci tek çekirdek kullanıyor burada sizden bazı yardımlar isteyeceğim ben şu anda bu 600 TL bütceye ne alabilirim? AMD A8 7600 APU düşündüm ama tedirgin oldum kasar diye intel düşündüm bu bütceye şua nda ekran kartı alınmaz dedim intel kendi içindeki ekran kartını kullansam kasar mı acaba? Bugüne kadar knight online hep düşük sistemlerde kasarak oynadım artık yüksek FPS oynamak istiyorum. FPS düşüklüğü oyunu çok iyi bilseniz bile size yüzde 50 performans düşüklüğüne sebep oluyor. Oynayanlar bilir aklımda olan sistemler bunlar yardımlarınızı bekliyorum.

Benim PSU 400 watt-- monitör 60 hertz VGA.

AMD sistem;

MSI A68HM-E33 V2 Soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C) VGA&HDMI Anakart = 145 TL

AMD A8 7600 Soket FM2+ 3.8GHz 4MB Önbellek 65W 28nm İşlemci + R7 GPU = 294 TL

GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 2400MHz CL11 1.65V Dual Kit Ram = 215 TL

AMD APU TOPLAM 654 TL

İntel sistem ekran kartı almıcam kendi içindekini kullanıcam.

MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart = 190 TL

Intel Pentium G4400 Soket 1151 3.3GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci = 234 TL

Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz CL14 PC Ram = 149 TL

intel Toplam Sistem = 573 TL

Ko öyle bir oyundur ki gtx1060 strix model ile oyunda anlık takılmalar yaşıyorum 300 400 fps den bir anda 8 10 fps ye düşüyor büyük ihtimal donanımsal benim sorun ama genede ko da ekran kartı 1.plana asla atma görüntü kalitesi arttıkça bu oyun tek işlemciye insan üstü şekilde yükleniyor işlemcini tek çekirdek olarak göreceği için i7 var bende hiç bir farkı yok yani ko gerçekten deneme yanılma yöntemi gibi bir oyun 1000 tl lik kasa ile 0 kasma 4500 tl lik kasa ile şuan kasıyor sen düşün gerisini benim son umut artık Recep Baltaşın bu oyunu inceleyip Ko için sistem tavsiyesi yada BİOS ayarları gibi bir durumu oldu

i3 6100 tek başına yeterli olur size içinde hd530 ile birlikte fakat işlemci değiştirmek için anakart ve ram de değiştirmek lazım
i3 6100 400
MSI H110M PRO-VD I 200
Gskill 8gb ram 150
Bu sistem harici ekran kartı olmadan 150w civarı güç tüketir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı