600 TL Kulaklık Önerisi

Aslında niyetim bilindik mağazalardan almak. İtopya ile görüştüm indirim olur mu geçen haftaki gibi diye pek yeşil ışık yakmadı. 150 lira da daha fazla vermek istemiyorum. Trendyol , hepsiburada , n11 gibi mağazalarda ileride bir durumda problem yaşar mıyım diye düşünüyorum tereddütüm bu yüzden ?
Koskoca marka olmuş n11, hepsiburada, trendyol başkalarına sorun yaratarak bu kadar büyüyebilir miydi? Yapmayın lütfen 2019 yılına girdik bırakın bu tarz fikirleri.

Arkadaşım şehir efsanesi o kendim bizzat kullanıyorum dedim. Farklı model fakat 2019 standart Arctis 5'in iyileştirilmiş hali. İyileştirilmiş diyorum bak sürücüsü kalkmadı yani.
Anladım ozaman ben yanlış biliyormuşum.

Arkadaşın konusuna salça olmuş gibi olacak ama, Cloud 2 kulaklık reklamı yapıldığı kadar iyi değil bence. Birincisi ses kalitesi (hem stereo hem de sorround kalitesi bakımından) orta seviye. Kullandığım kulaklıklar ile kıyaslama yapayım; ses seviyesi %100 iken bile Roccat Khan'ın %50 si kadar, Corsair Void'den de daha düşük. Cloud 2'nin 7+1'i etkinleştirince seste değişme olsa da ekstra gürültüden başka işe yaramıyor. Filmde vs. atmosferi zenginleştiriyor ancak oyun içinde sadece ses karmaşası. Khan ve Void sanal 7+1 olarak kesinlikle daha başarılılar, en azından ses karakteri size uymazsa ayar yapabileceğiniz yazılımları mevcut. Cloud 2 Turnuvalarda vs. çokça göründüğünden otomatik bir sempati kazanmış, bedava reklamı oluşmuş diye düşünüyorum. Filanca gamer kullanıyorsa kesin iyidir genellemsi :) Bir de en çok incelemesi yapılan ürünlerden birisi olunca popularitesi tavan yapmış.

İkinci olarak; uzun kullanımlarda kesinlikle kafa ve kulaklarda ağrı yapıyor. Kullandığım kulaklıklar içerisinde Creative Alpha (hala sevgiyle anıyorum kendisini) bana en çok rahatsızlık vereni idi, Cloud 2 onun kadar olmasa da ikinci sıraya girmeyi başardı.

Yani demem o ki; kendiniz denemeden anlayamıyorsunuz. Çok övüldüğü için almıştım vaktiyle, 3 hafta kadar ara ara belki alışırım diye kullandım, (hem ses kartıyla, hem de jackla ayrı ayrı denedim) baktım olmayacak kutusuna kaldırdım, yatıyor öylece :) Başka bir ayar/bağlantı vs. yöntemi varsa yazarsanız memnun olurum.

Eğer kulaklığı almadıysanız deneme şansınız varsa mutlaka denemenizi tavsiye ederim.
Corsair ile ilgili Adekstor da güzel bir kampanya var şu an.
Roccat satışı ise QP Bilişim'de.

Arkadaşın konusuna salça olmuş gibi olacak ama, Cloud 2 kulaklık reklamı yapıldığı kadar iyi değil bence. Birincisi ses kalitesi (hem stereo hem de sorround kalitesi bakımından) orta seviye. Kullandığım kulaklıklar ile kıyaslama yapayım; ses seviyesi %100 iken bile Roccat Khan'ın %50 si kadar, Corsair Void'den de daha düşük. Cloud 2'nin 7+1'i etkinleştirince seste değişme olsa da ekstra gürültüden başka işe yaramıyor. Filmde vs. atmosferi zenginleştiriyor ancak oyun içinde sadece ses karmaşası. Khan ve Void sanal 7+1 olarak kesinlikle daha başarılılar, en azından ses karakteri size uymazsa ayar yapabileceğiniz yazılımları mevcut. Cloud 2 Turnuvalarda vs. çokça göründüğünden otomatik bir sempati kazanmış, bedava reklamı oluşmuş diye düşünüyorum. Filanca gamer kullanıyorsa kesin iyidir genellemsi :) Bir de en çok incelemesi yapılan ürünlerden birisi olunca popularitesi tavan yapmış.

İkinci olarak; uzun kullanımlarda kesinlikle kafa ve kulaklarda ağrı yapıyor. Kullandığım kulaklıklar içerisinde Creative Alpha (hala sevgiyle anıyorum kendisini) bana en çok rahatsızlık vereni idi, Cloud 2 onun kadar olmasa da ikinci sıraya girmeyi başardı.

Yani demem o ki; kendiniz denemeden anlayamıyorsunuz. Çok övüldüğü için almıştım vaktiyle, 3 hafta kadar ara ara belki alışırım diye kullandım, (hem ses kartıyla, hem de jackla ayrı ayrı denedim) baktım olmayacak kutusuna kaldırdım, yatıyor öylece :) Başka bir ayar/bağlantı vs. yöntemi varsa yazarsanız memnun olurum.

Eğer kulaklığı almadıysanız deneme şansınız varsa mutlaka denemenizi tavsiye ederim.
Corsair ile ilgili Adekstor da güzel bir kampanya var şu an.
Roccat satışı ise QP Bilişim'de.
yok daha almadım. Ama tavsiyelerinize kesinlikle kulak vereceğim. :)

Artics 5 bugün elime geçti.Açıkçası ses konusunda iyi ve çok rahat bir kulaklık.Yarın oyunlarda felan da testini yapacağım.

CLOUD 2 gayet iyi kulaklık fakat hala önermekte ne bileyim Cloud Alpha varken 2 artık önerilmez bana kalırsa anakartınızdaki ses kartı 7.1 destekliyorsa Cloud Alpha alabilirsiniz. Öte yandan Razer Kraken Turnuva sürümü kullanıyorum. Baya rahat serin kulaklık, ağrı terleme yok ilk defa gerçekten çok rahat yapmışlar, ses kalitesini başarılı buldum silah ve çevre efektlerinde gerçekten başarılı bas yoğunluğunu da ayarlamak ayrı güzel. Ancak sesler yoğun olduğundan ayak sesini kullandığım müzik kulaklığına göre daha az duyuyorum. Fakat ateş silah seslerinin nerden geldiğini çok net anlasan da ayak sesinde pek o kadar değil gibi geliyor bana. Örnek vereyim Killing Floor 2'de düşman canavarların sesi çok rahat yakın geliyor nereden bağırıyorsa geliyorsa anlıyorsun direkt.
PUBG ise silah sesleri aşırı yoğun geliyor benim için güzel artı. Ayak seslerini çok yüksek veremediğinden bana ayak sesinden çok net kasılacak gibi gelmiyor ama.
Dediğim gibi bunu Bluedio T5S müzik kulaklığı ile karşılaştırıyorum.
Müzik ses kalitesi ise ortalamadır müzik dinlenir ancak koyu ses veriyor.

@designer73 'ün dediklerine katılıyorum. Seçimini Arctis 5, Void Pro Wireless ve Cloud 2 arasında yapmanı öneririm. Arctis 7 kullanıyorum yaklaşık 2 aydır. Genel olarak kulaklıklığın sürücülerinden, mikrofonundan ve rahatlığından çok memnunum. Arctis 5' te aynı sürücüleri kullanıyor. Void Pro Wireless ı denemedim ama çok satıldığını biliyorum. Cloud 2 yi mağazada 1-2 dk denedim oldukça rahat duruyordu ama uzun kullanımda ne hissettireceği belli olmaz. O yüzden hepsini bulup denemeye çalış. Şahsi fikrim kablosuz kullaklığın verdiği rahatlık ile diğer iki modeli pas geçip Void Pro Wireless alırdım. Fiyatı da bir kablosuz kulaklık için gayet iyi.

https://www.qp.com.tr/kampanyalar/c...uz-special-edition-dolby-7-1-oyuncu-kulakligi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı