600 TL sessiz ve kaliteli mekanik klavye önerisi

Techman

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Tam olarak kafamda bir bütçe yok fakat 550-600 TL'den fazla vermek istemiyorum klavyeye. Birkaç adet kriterim var. Klavyenin mekanik olmasını istiyorum, sessiz bir Switch olmalı ille Cherry olmak zorunda da değil markası, RGB ya da LED bulundurması pek umrumda değil, RGB'li, tek renk LED'li veya ışıksız olabilir, fakat RGB olmayıp da renk renk olan klavyeler gözüme pek hoş gelmiyor. James Donkey, Rampage gibi markalar kötü demiyorum fakat böyle bir klavye de istemiyorum. Ayrıca internette Logitech G413'ü buldum gayet uygun gözüküyor fakat internette yazım sesini dinlediğimde tuşlardan yay sesleri geldiğini duydum. Daha önce romer-g Switch'leri Vatan Bilgisayar'da denemiştim çok iyiydi fakat böyle bir ses yoktu bu klavyeyi kullanan biri varsa da görüşlerini paylaşabilirse harika olur. Şimdiden teşekkürler.

Yay sesi sadece Switch'in kalitesine göre az/çok olmuyor. Eğer metal bir plakanın üstündeyse ve Switch'ler açıktaysa en kaliteli Switch'te de yay sesi duyabilirsiniz doğal olarak. İçinde yay var sonuçta.

Yay sesi sadece Switch'in kalitesine göre az/çok olmuyor. Eğer metal bir plakanın üstündeyse ve Switch'ler açıktaysa en kaliteli Switch'te de yay sesi duyabilirsiniz doğal olarak. İçinde yay var sonuçta.

HyperX alloy FPS kullanıyorum şu anada klavyede hiç yay sesi duymadım. Belki de Blue Switch olduğu için Switch'in sesi yay sesini bastırıyordur. Belki sessiz klavyelerde yay sesi geliyordur her türlü emin değilim.

HyperX alloy FPS kullanıyorum şu anada klavyede hiç yay sesi duymadım. Belki de Blue Switch olduğu için Switch'in sesi yay sesini bastırıyordur. Belki sessiz klavyelerde yay sesi geliyordur her türlü emin değilim.
Çok kaliteli bir klavye kullanıyorsun aslında. Tam olarak nesinden memnun değilsin?

Dediğimi yanlış anladınız. Aşırı dandik Switch'lerdeki yay sesi uzak mesafeden bile duyulabiliyor. Hele de Switch'ler açıkta ve metalin üzerindeyse.

Kaliteli Switch'lerde o bahsettiğim şartlarda yine duyulabiliyor ancak yaklaşıp dinlemeniz lazım. Öyle aşırı duymazsınız zaten eğer kaliteliyse.

Ayrıca yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sesi sorun değilse elinizdeki klavye çok kaliteli.

Çok kaliteli bir klavye kullanıyorsun aslında. Tam olarak nesinden memnun değilsin?

Aslında klavyeden inanılmaz memnunum çok iyi bir klavye. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum internette 300TL gibi fiyata bulunca kaçırmadan almak istedim ama klavye Blue Switch ve ben oyun oynarken de yazı yazarken de tuşlara sert basıyorum çok hızlı yazıyorum. Bu nedenle bir yerden sonra klavye çok kafa şişiriyor kafamda kulaklık olduğunda duymuyorum oyun oynarken sesi ama internette dolaşırken sesi rahatsız ediyor. Yeni klavye alıp almamak konusunda da çok kararsızım alırsam bunu satacağım.

Aslında klavyeden inanılmaz memnunum çok iyi bir klavye. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum internette 300TL gibi fiyata bulunca kaçırmadan almak istedim ama klavye Blue Switch ve ben oyun oynarken de yazı yazarken de tuşlara sert basıyorum çok hızlı yazıyorum. Bu nedenle bir yerden sonra klavye çok kafa şişiriyor kafamda kulaklık olduğunda duymuyorum oyun oynarken sesi ama internette dolaşırken sesi rahatsız ediyor. Yeni klavye alıp almamak konusunda da çok kararsızım alırsam bunu satacağım.
Ben o modelin sadece Red Switch olduğunu duymuştum. Hatta bir aralar kullanmıştım da. Çok kullanışlı ve kaliteli. Aynı modelin kırmızı anahtarlı olanı ne kadar acaba?

Ben o modelin sadece Red Switch olduğunu duymuştum. Hatta bir aralar kullanmıştım da. Çok kullanışlı ve kaliteli. Aynı modelin kırmızı anahtarlı olanı ne kadar acaba?

Red Switch modellerini internette araştırdım çoğu yerde stokda yok. Fiyatı da Corsair K68 ile aşağı yukarı aynı sanırım 750-850 bandında dolaşıyor.

600 TL'ye isteklerinizi karşılayan bir mekanik klavye olmadığından öneri yapmadım. Sessiz (En azından Red Switch) bir klavye önerebilirim ancak HyperX Alloy FPS'den sonra o önerdiğimiz klavyeler kalitesiz hissetirecektir.

Yine de bir öneri yap derseniz SteelSeries Apex 3 önerebilirim. Özellikle sessiz bir klavye ancak mekanik değil işte.

Geri
Yukarı