600 Watt PSU 1070 için Yeterli midir?

7 gün yurt dışından gelme süresi. Sonra yurtiçinden kargo işlemleri var. Bunu göz önünde bulundurun mutlaka.

İkisini de bağlayacaksın. Galax 1070 Ti iyidir fakat Nanokatalog ürünleri yurt dışı garantili.
Peki o zaman sistemimde bulunan güç kaynağı yetecek mi :D çok güç çekiyor gibi geldi de. Bir de aradım sordum Sinerji'de çektiğim problemi sorguladım kendilerinde olmadığını söyledi. Sinerji'de çektiğim problem coil whine sıkıntısı olan ROG Strix RX580 ekran kartımı Asus'a gönderdim ve DOA raporu ile geri dönüş sağlandı. Ürün Sinerji'nin stoklarında olmasına rağmen distribütör firmaya raporun gönderileceği ve eğer stoklarında var ise ürünü yollayıp bana vereceklerdi. Anlayacağın ilgim olmayan aslında bir müşteri bile satın aldığı firmanın tedarikçi firmasıyla bir bağlantı olmaması hatta bilinmemesi gerekirken bana böyle bir şey uygulandı. Bu konularda çok şanssız bir insanım. Ondan böyle bir şeyin tekrar yaşanmasını istemediğim için Nanokatolog'a sordum ve biz direk hallediyoruz dedi. Sizce almalı mıyım? Yoksa bekleyip farklı firmaların ürün getirmesi yada böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmayacağım bir firma önerme şansın var mı? Örneğin, Vatan'dan telefon aldın ve sorun çıktı. DOA raporunu götürdüğün takdirde Vatan direk size kendi stoklarından verecektir. Böyle bir firma biliyorsanız söyleyin lütfen tabi ucuz olacak Vatan gibi değil. :D

7 gün yurt dışından gelme süresi. Sonra yurtiçinden kargo işlemleri var. Bunu göz önünde bulundurun mutlaka.
Kargo ücreti ne kadar oluyor bir fikriniz var mı?

Ben anakart sipariş etmiştim. 13 gün sonra elime ulaştı. Ama şikayetçi değilim yanlış anlaşılmasın. Zaten uyarılmıştım. Fiyatları daha uygun oluyor bu sitede. Ama kargo süresini göz önünde bulundurun. Kargo ücreti olarak bir fark yok. Türkiye'den herhangi bir mağazadan aldığınızda ödeyeceğiniz kargo ücreti kadar bir kargo ücreti ödersiniz. Yani Avrupa'dan Türkiye'ye getirirken sizden kargo ücreti alınmıyor.

Ben anakart sipariş etmiştim. 13 gün sonra elime ulaştı. Ama şikayetçi değilim yanlış anlaşılmasın. Zaten uyarılmıştım. Fiyatları daha uygun oluyor bu sitede. Ama kargo süresini göz önünde bulundurun. Kargo ücreti olarak bir fark yok. Türkiye'den herhangi bir mağazadan aldığınızda ödeyeceğiniz kargo ücreti kadar bir kargo ücreti ödersiniz. Yani Avrupa'dan Türkiye'ye getirirken sizden kargo ücreti alınmıyor.
Sizce EX OC mu beklemeliyim yoksa şuan satışta EX olanı var onu mu almalıyım? Bir de garanti işi yurt dışı olması ne gibi zarar ve yararlar sağlar?

Zararı olmaz. Bana kesin güvence verilmişti. Ne yararı olur onu bilmiyorum açıkcası. Sık sık yurtdışı alışverişi yapan biri değilim. Aklınızda ki bütün soruları Nanolog müşteri temsilcisiyle konuşmanız daha iyi olur. Sonuçta her ürün için aynısı geçerli mi bilmiyorum? Onlar adına konuşamam.

Zararı olmaz. Bana kesin güvence verilmişti. Ne yararı olur onu bilmiyorum açıkcası. Sık sık yurtdışı alışverişi yapan biri değilim. Aklınızda ki bütün soruları Nanolog müşteri temsilcisiyle konuşmanız daha iyi olur. Sonuçta her ürün için aynısı geçerli mi bilmiyorum? Onlar adına konuşamam.
Ekran kartı ile ilgili de bir sorum vardı. Görmediniz sanırım. :) Sizce EX mi EX OC mu?

O.C. modeli fabrikadan hız aşırtılmış şeklinde çıktığını ifade ediyor. Çok fazla bir fark yaratmayacaktır.
Base Clock bu Galax modelin de 1070'den az ondan kaynaklı şüpheleniyorum. Farkındayım illa ki yeni işlemci yeni şeyler filan eklenmiştir. RX580 gibi hız aşırtılmış değil ama bana gidip bu ürünü aldığımda 1070 performansı verecek ise hiç almayayım. %25 gibi bir performans artışı var diyor Nvidia.

Bütçeden yana bir sıkıntı yok anladığım kadarıyla. O zaman O.C. modelini alın. Değer mi değmez mi? Bunu bilmiyorum malesef. Nvidia %25 performans artışı diyor. Firmaların açıklamarından çok testler ve kullanıcı yorumlarını daha çok önemsiyorum. Bahsettiğiniz modeller arasında bir bilgim yok. Yapılmış bir test bulamadım. Kullanıcıları varsa deneyimlerini paylaşabilirler. Onun haricinde dediğim gibi O.C. edilmiş modeller fabrikadan O.C. edilmiş şekliyle çıkıyor. Ama %25 bana abartılı geldi biraz. GTX 1070 yapabilecekleri bellidir. O.C. edilmiş halide GTX 1070 Tİ performansı vermeyecektir. Buna değer mi? Bütçenize kalmış bir şey.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı