6000-7000 TL Oyun ve İş bilgisayarı önerisi

Dolar ne zaman iner sence? 2 Dolar falan olsun diye bekliyorum.
Doların inmez inse de ekran kartlarını pek etkilemez. Dolar bu kadar çıkmadan önce 1080 Tİ 5.000 dolaylarındaydı şimdide pek bir farkı yok daha ne kadar zam yapacaklar. Yeni GTX serisi çıkarsa belki biraz düşer diye herkesin bir ümidi var ama ben bu ülkede zamlanan bir şeyin daha düştüğünü görmedim.

1080 Tİ zannetmem sığmaz. İşlemci 8700k olursa ve bunu karşılayacak güzel bir anakart istiyorsanız 1070 bile zor. Şöyle bir sistem tasarladım. Eğer işlemci ve anakartı bu kadar üst seviye istemezseniz 1070 sığacaktır.
Ekran Alıntısı.PNG

Bu fiyata hangi ekran kartı sığar? MSI yada ASUS arasında seçim olmak zorunda. GTX 1080Ti sığar mı bu bütçeye?
İmkansız şuanda yurt dışından gtx 1080 alsan 3300 3400 TL geliyor. Sadece ama ekran kartını 2. el alırsan belki ola bilir bende i7 8700K bir sistem topluyacağım şuanda gtx 1070 var ilerde 1080 takacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı