6000-7000 TL Sistem Tavsiyesi

msegmen

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, foruma az önce kaydoldum ancak technopat youtube kanalını uzun bir süredir takip ediyorum. Yakın zamanda yeni bir bilgisayar toplayacağım. Liseyi bu sene bitirdim. YGS-LYS falan derken bilgisayarlarla çok ilgilenemedim ve kendimi bu konuda çok yetersiz görüyorum. Bu sebeple böyle bir konu açma ihtiyacı hissettim. Üniversitede mühendislik yazmayı düşünüyorum ve hemen kendimi geliştirmeye başlamak açısından bu bilgisayarı bir an önce toplayıp programlama dilleri ve ilgilendiğim bazı yazılımları öğrenmeye başlamak istiyorum. Bu açıdan bilgisayarın üniversite boyunca hem photoshop, adobe premier, maple, mathematica, matlab gibi programları hem de güncel oyunları sorunsuz şekilde çalıştırması (en azından orta ayarlarda yüksek fps) gerekiyor. Ben kendim birçok kez pcpartbuilder tarzı sitelerden pc topladım. Ancak bu konulardan uzun süredir uzak kaldığım için ince noktaları bilmiyorum. Her bilgiye açığım, teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı