Özel hastanede doktorlar istenilen ilaçları yazıyorlar mı?

• Konuyu başlatan Pier3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 201

Pier3

Femtopat
Geçen aylarda D3 değerim düşük çıkmıştı ve Devlet Hastanesinde doktora istediğim D3 ampülünü yazdıramadım. Doktorun verdiği hapın sayısı hem yetersiz hem de daha düşük dozdu. Ben şimdi özele gitsem ve doktora benim D3'üm düşük bana 300.000 dozlu D3 ampülünden 3-4 tane yazar mısınız desem yazar mı?

Eğer yazmaz ise o zaman özel hastane ve Devlet Hastanesinin farkı nedir tam olarak? Parasıyla da alamıyorum eczane reçete istiyor.

Tedavide kararı verecek olan kişi doktordur. Kafanıza göre ilaç yazdıramazsınız. Devlet hastanesindeki doktor doğru olanı yapmış.

Özelde de yapmaması gerekir ama doktoruna göre değişir.

Özel hastane her istediğinizi yapan yer değildir.

Devlet hastanesi: Ortalama sağlık hizmeti veren ve bunu da genellikle SGK kapsamında yahut fakültelerin döner sermayeleriyle anlaşmalı yapan yerdir.

Özel hastane: Adı üzerinde özel sağlık hizmeti alabilmeniz yani hizmet kalitesinin daha iyi ama hem ücretli hem fakültelere göre yüksek olduğu yerdir.
Yani parayı aldığınız hizmet kalitesine verirsiniz, istediğinizi yaptırabilmeye değil.

Not: İhtiyacınızdan fazla vitamin böbreklerinizi tahrip eder ki D vitamini bu konuda çok kötüdür. O yüzden belirtilen doz ve kullanım aralığını aşmamanız sizin yararınıza olur.

Benim D3'ümü nasıl yükselteceğim peki? Geçmişte de kullandığım için çok iyi biliyorum değerimin nasıl yükseleceğini.

D3 değerimi istediğim seviyeye uzun süre geçmeden anca ampül ile yükseltebileceğimi düşünüyorum. Onun dışında bayağı uğraştırabilir beni yükseltmek. Geçmişte kullandım çünkü.

Doktorların bir kısmı ne yazık ki bu işi ticarete dökmüş durumda. İlaç firmalarıyla anlaşıp size iyi gelmeyen sözde muadil ilaçları yazıp yolluyorlar. Eğer istediğiniz ilacın size iyi geldiğinden ve yan etkisi olmadığından eminseniz özel hastaneye gidip aynı tahlillerle doktora muayene olabilirsiniz ve ilaç yazma esnasında "Ben bu ilacı kullandım ve bana iyi geldi. Rica etsem bu ilacı yazar mısınız?" benzeri bir cümle kurarsanız büyük ihtimalle yazacaktır. Geçmiş olsun.

Genelde tahlillerde D vitamini düşük çıkar. O yüzden doktorlar sıkıntılı bir durum görmedikleri sürece yüksek dozda bir şey yazmıyordur.
Keşke kendinize güvendiğiniz kadar karşıdaki doktora da güvenseniz. Yüksek vitamin de çok tehlikelidir.

Genelde tahlillerde D vitamini düşük çıkar. O yüzden doktorlar sıkıntılı bir durum görmedikleri sürece yüksek dozda bir şey yazmıyordur.
Keşke kendinize güvendiğiniz kadar karşıdaki doktora da güvenseniz. Yüksek vitamin de çok tehlikelidir.
Canan Karatay D vitamini videolarına baktım da o yüzden daha çok önem vermiştim bu duruma.

Senin eğitimin ne? Ne anlıyorsun ki doktorun verdiği ilacı beğenmedin başkasını talep ediyorsun? :D Kafalar pırıl pırıl helal olsun.

Senin eğitimin ne? Ne anlıyorsun ki doktorun verdiği ilacı beğenmedin başkasını talep ediyorsun? :D Kafalar pırıl pırıl helal olsun.
Eğitimim olmasına gerek yok, çok bilmiş gibi konuşma.

Geçmiş senelerde ne kadar takviye kullandım, gerek ampül veya gerek özel olarak parayla aldığım. Hesap yaptım da konuşuyorum. Kan tahlili sonucuna göre ve kullandığim takviye miktarına göre oransal hesap yaptım ve en iyi sonucu bu yazmadıkları ampüllerden almışım!

Geri
Yukarı