6000-8000 arası sistem

Bütçe
5000-8000

Suvolta

Hectopat
Yer
Ankara-İstanbul-Trabzon
Daha fazla  
Bir kaç hafta içerisinde monitör dahil olmayan bir sistem toplamayı düşünüyorum.
Ekran kartı olarak:
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 5700XT 8GB 256Bit GDDR6 DX(12) PCI-E 4.0 (3200)(Ortalama fiyatlar)
İşlemci olarak:
R5 3600 (1200)
Anakart olarak:
MSI B450 Tomahawk max (850)
Ramler:
Corsair vengeance 2x8 3000mhz (600)
Ssd:
Samsung evo 860 m.2 sata ssd disk 250 gb (400)
Kasaya daha karar vermedim kasa ve psu konusunda önerileriniz olursa şimdiden teşekkür ederim. Sistemde acemilikler olabilir kendim bakarak bulduğum bir sistemdir. Değerli yorumlarınızı bekliyorum tekrardan teşekkür ediyorum.

sinerji.jpg

Güç kaynağı olarak birincisi işini görecektir. Diğerlerini de düşünebilirsin.

Parçaları ayrı ayrı yerlerden alıp daha uygun getirmeye planlıyorum ssd ve hdd eski pcden alıp idare etmeyi düşünüyorum şuan ekran kartı işlemci anakart ramler kasa psu almayı planlıyorum ileride eklemeler yapıcam açıkçası ileriye dönük bir pc yapmayı istiyorum. Anakart olarak Tomahawk ile gaming plus un farkı nedir fiyatları şuan aynı arasında ne gibi farklar bulunmakta ?

Bir kaç hafta içerisinde monitör dahil olmayan bir sistem toplamayı düşünüyorum.
Ekran kartı olarak:
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 5700XT 8GB 256Bit GDDR6 DX(12) PCI-E 4.0 (3200)(Ortalama fiyatlar)
İşlemci olarak:
R5 3600 (1200)
Anakart olarak:
MSI B450 Tomahawk max (850)
Ramler:
Corsair vengeance 2x8 3000mhz (600)
Ssd:
Samsung evo 860 m.2 sata ssd disk 250 gb (400)
Kasaya daha karar vermedim kasa ve psu konusunda önerileriniz olursa şimdiden teşekkür ederim. Sistemde acemilikler olabilir kendim bakarak bulduğum bir sistemdir. Değerli yorumlarınızı bekliyorum tekrardan teşekkür ediyorum.
Bu sistemin SSD'sini Kingston 480 GB yaparak alabilirsin :)

B450 tomahawk max ile msı x470 gaming max modeli arasından hangisi tavsiye edersiniz? İşlemcinin stock fanı yeterli olurmu kasa olarak msı mag forge 100r modelini sipariş verdim oc yapmayı şuanlık düşünmüyorum.
RX 5700 xt sapphire pulse modelini öneriyormusunuz yoksa aradaki fiyat farkını verip nitro+ yada msi gaming x almak daha mı mantıklı.

Tomahawk Max alın. Stok fan yeterli. 5700 XT modelleri hakkında detaylı bilgim yok. Çok fazla fiyat farkı yoksa Gaming X modelini alırdım.

Ben şöyle bir şey yaptım:

Uzun yıllardan sonra yeni pc toplayacağım için biraz fazla araştırıyorum büyük ihtimalle arada 800 1000 arası Bi fark var pulse ile diğer modeller arasında. Büyük ihtimalle pulse olan modeli alacağım çift fanlı modeller arasında alınılması gereken olarak söyleniyor.
Buradaki m2 ssd mi alayım yoksa normal 500 gb bir ssd mi?
Birde bu sisteme oc yapmak istesem neler yapmam gerekir oc yapılmasını önerirmisiniz?
Psu olarak hangi model daha mantıklı sizce

Gigabyte olan güç kaynağını alın. Attığınız SSD'yi alabilirsiniz. Hız aşırtma yapacaksanız işlemci için soğutucu almanız gerekir. Stok soğutucu ile sıcaklıklar yüksek olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı