6000-8000 TL arası sistem önerisi

Bütçe
6000-8000

393654

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, 2. El sistem alacağım, masaüstü olacak ve oyun için kullanılacak. Nvidia AMD hiç fark etmez. Ekran kartını en az 6-8gb almak istiyorum, 4gb ömrünü doldurdu sayılır artık. Ben şunları buldum, ama bu fiyata iyi mi kötü mü bilmiyorum.

Monitör klavye mouse vs var, monitör 1080p 75hz. İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum. Elden almak pek tercihim değil ama yakınsa düşünebilirim. Dolap sahibinden vs kargo şeklinde alınca komisyon alıyor sanırım,onlar dahil 8000'i geçmek istemiyorum.
@Caner Uncu @SEMIKAANCAKIR Rahatsız ettiysem kusura bakmayın, cevap vermek zorunda değilsiniz.

Son olarak, aldıktan sonra en az bir kaç ay sisteme ekleme yapabileceğimi düşünmüyorum.

Merhaba, 2. el sistem alacağım, masaüstü olacak ve oyun için kullanılacak. NVIDIA AMD hiç fark etmez. Ekran kartını en az 6-8 GB almak istiyorum, 4 GB ömrünü doldurdu sayılır artık. Ben şunları buldum, ama bu fiyata iyi mi kötü mü bilmiyorum.

Monitör klavye mouse vs var, monitör 1080p 75Hz. İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum. Elden almak pek tercihim değil ama yakınsa düşünebilirim. Dolap sahibinden vs kargo şeklinde alınca komisyon alıyor sanırım, onlar dahil 8000'i geçmek istemiyorum.
@Caner Uncu @SEMIKAANCAKIR rahatsız ettiysem kusura bakmayın, cevap vermek zorunda değilsiniz.

Son olarak, aldıktan sonra en az birkaç ay sisteme ekleme yapabileceğimi düşünmüyorum.

Acelesi yoksa APU olarak toplayın sıfır olarak APU sistem var mesela R5 5500 6000 TL R5 5600 7500 TL

R5 5500 olana 2. el RX 6600 takarsan KFG olan 10k tutuyor.

Merhabalar, bulduğunuz sistem fena değil. ₺6.000'ye düşebilirse daha iyi olabilir. PSU kötüymüş ama ikinci el sistem diye kabul edilebilir.

Parça parça toplayabilirsen daha mantıklı olur aslında. ₺8.000 bütçeyle çok daha iyisi toplanır. Ayrıca daha güncel olur. Toplayabilirsen parça parça topla. Hem de önü açık, geliştirilebilir olur.

Acelesi yoksa APU olarak toplayın sıfır olarak APU sistem var mesela R5 5500 6000 TL R5 5600 7500 TL

R5 5500 olana 2. el RX 6600 takarsan KFG olan 10k tutuyor.
6000'e geliyorsa 2000'e de rx580 8gb alabilirim aslında. Dediğiniz şekilde tek tek mi toplayacağım yoksa hazır sistem var mı?

Merhabalar, bulduğunuz sistem fena değil. ₺6.000'ye düşebilirse daha iyi olabilir. PSU kötüymüş ama ikinci el sistem diye kabul edilebilir.

Parça parça toplayabilirsen daha mantıklı olur aslında. ₺8.000 bütçeyle çok daha iyisi toplanır. Ayrıca daha güncel olur. Toplayabilirsen parça parça topla. Hem de önü açık, geliştirilebilir olur.
Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Toplamayı düşünebilirim, parça olarak ne önerirsiniz? Ve sıfır mı ikinci el mi? Ekran kartını saymıyorum tabii ki.

6000'e geliyorsa 2000'e de RX580 8 GB alabilirim aslında. Dediğiniz şekilde tek tek mi toplayacağım yoksa hazır sistem var mı?

Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Tek tek toplamayı düşünebilirim, parça olarak ne önerirsiniz? Ve sıfır mı ikinci el mi? Ekran kartını saymıyorum tabii ki.

Hazır değil tek tek hatta sadece 4 parça toplayayım bekleyin.

Hocam kusura bakmayın 6500 TL çıktı.

@393654

Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Toplamayı düşünebilirim, parça olarak ne önerirsiniz?
5600 XT falan düşünür müsünüz ekran kartı için? Olmazsa 1660 Super de mantıklı. 2.500-3000 TL'ye bulabilirsiniz sanırım. İşlemci ve anakart olarak AM4 platformu mantıklı olur. En kötü R5 2600 falan alsanız kurtarır, aşağı yukarı 1.200 TL'ye bulabilirsiniz. 2x8 3000MHz üstü RAM alsanız onu da 700-750 TL'ye bulabilirsiniz. SSD olarak sıfır 240 GB bir şey alsanız başlangıç olarak iş görür. Anakartı mümkünse B450, olmazsa A320 falan alabilirsiniz. Kasayı ikinci elden ön panel mesh bir şey alın gitsin. PSU olarak da mümkünse sıfır, olmazsa ikinci elden kaliteli bir şey bulur alırsınız.

@Caner Uncu katılıyorum sıfır PSU fiyatları çok kötü durumda 2.el alırsa daha iyi olur.

@Caner Uncu katılıyorum, sıfır PSU fiyatları çok kötü durumda 2.el alırsa daha iyi olur.
Aslında ₺1.200-₺1.400 aralığında güzel PSU'lar var. NZXT C550 İtopya'da ₺1.300 mesela ama online stok yok şu an. Onun dışında DeepCool PF550, Gençer Gaming'de ₺1.200. Abuk subuk PSU'lar almaktan iyidir bence.

Bütçeye uyar sanırım bu şekilde. Kasayı sıfır almaya gerek yok zaten, ikinci elden sıradan mesh bir kasa iş görür.

Hazır değil tek tek hatta sadece 4 parça toplayayım bekleyin.

Hocam kusura bakmayın 6500 TL çıktı.

@393654
Teşekkür ederim. Sanırım attıklarınız dışında tek eksik şey kasa ve ekran kartı. 1500'e onları halletmek zor olur. İşlemciyi 12100f yapsak, doğal olarak uygun anakartlar da değişir, daha ucuza getirilebilir mi o şekilde? Ek olarak laptopumda 500gb nvme ssd var onu da kullanabilirim.
5600 XT falan düşünür müsünüz ekran kartı için? Olmazsa 1660 Super de mantıklı. 2.500-3000 TL'ye bulabilirsiniz sanırım. İşlemci ve anakart olarak AM4 platformu mantıklı olur. En kötü R5 2600 falan alsanız kurtarır, aşağı yukarı 1.200 TL'ye bulabilirsiniz. 2x8 3000MHz üstü RAM alsanız onu da 700-750 TL'ye bulabilirsiniz. SSD olarak sıfır 240 GB bir şey alsanız başlangıç olarak iş görür. Anakartı mümkünse B450, olmazsa A320 falan alabilirsiniz. Kasayı ikinci elden ön panel mesh bir şey alın gitsin. PSU olarak da mümkünse sıfır, olmazsa ikinci elden kaliteli bir şey bulur alırsınız.
Düşünürüm sorun olmaz. 5000 serisini öven çok görmedim ama stabil bir sürücüsü varsa kullanırım neden olmasın. Şimdi ufak bir baktım da düzgün bir ilan bulup binbir çeşit kişiyle muhatap olmak çok eziyet olacak gibi geldi. Toplu almak en iyisi sanırım 2.elde.

Teşekkür ederim. Sanırım attıklarınız dışında tek eksik şey kasa ve ekran kartı. 1500'e onları halletmek zor olur. İşlemciyi 12100F yapsak, doğal olarak uygun anakartlar da değişir, daha ucuza getirilebilir mi o şekilde? Ek olarak laptopumda 500GB NVMe SSD var onu da kullanabilirim.

Düşünürüm sorun olmaz. 5000 serisini öven çok görmedim ama stabil bir sürücüsü varsa kullanırım neden olmasın. Şimdi ufak bir baktım da düzgün bir ilan bulup binbir çeşit kişiyle muhatap olmak çok eziyet olacak gibi geldi. Toplu almak en iyisi sanırım 2.elde.

Hocam iyi güzel ama hani en az Full kasa ekran kartı sistem alacağım diyorsanız 10k üstüne çıkmanız lazım. Ya da 2. elde iyi pazarlık edip güzel toplama alabilirsiniz.

Ve bence kasaya gerek yok uzay montajda kullanabilirsin ne de olsa bütçe olabilidiğince kısıtlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı