6000₺ PC Toplama

Myusuft27

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522781251
19 Mayıs’ta indirim olacağını düşündüğümden (olup olmayacağı ile ilgili bilgisi olan varsa lütfen yazsın) dolayı o gün bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Monitör hariç, bütçe 6000₺ civarı, oyun ve normal kullanım amaçlı. Sizden istediğim şey sistem iyi mi, değilse neyin değişmesi gerekir bunları cevaplamanız. Ve eğer mümkünse alacağım parçalar için site (veya link) önermeniz. Son olarak ise sizce SSD’yi sonraya bırakıp 16 GB RAM mi almalıyım? (Lütfen her şeyi değerlendirin çünkü bu konudan sonra daha sistem toplama konusu açmayacağım ve sipariş vereceğim.)

• Ryzen 2600 işlemci (1000₺~)
  • MSI B350 Tomahawk anakart (550₺~)
  • 8GB 3000MHz RAM (500₺~)
  • GTX 1070 ekran kartı (2700₺~)
  • 1TB HDD (200₺~)
  • 120 GB SSD (175₺~)
  • S340 veya bütçe yetmezse Cooler Master Lite 5 Kasa (500₺~)
  • 600W 80+ PSU (300₺~)
(Bilgisayarı topladıktan sonraki dönemde toplam 240GB SSD ve 16GB RAM’e tamamlayacağım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 2600 1085TL
B350 Gaming 3 425TL
GSkill 16GB 3200MHz 920TL
Galax 1070Ti 2780TL
WD Blue 1TB 215TL
Corsair 270R 330TL
Aerocool 600W KCAS 80+ Bronz 280TL
6000TL. Sonradan SSD eklersiniz.

Nanokatalog'u Amazon gibi görün, ürünlerin gelmesi 1 hafta sürebilir. O yüzden stok sorunuz önceden.
1) Acaba mATX olması problem oluşturur mu? Biraz daha ekleyip Tomahawk’ı alsam mantıklı olur mu?
2) Kasa olarak S340 Elite alsam bu parçalarla uyumlu olur mu?
3) Nanokatolog’un getirme süresi 1 haftayı geçmezse problem yok. Ama geçerse diye dediğimiz gibi mail atacağım. Maillere cevap veriyorlar değil mi? Ama aslında asıl aklıma takılan şey garantisi. Garantisi nasıldır?
4) Son olarak başta parçaların RGB olmasını istiyordum ve Trident Z 16 GB, Asus B350-F gibi RGB bileşenleri almayı düşünüyordum ama sonra gereksiz gibi görmeye başladım. Sizce RGB parasına değecek kadar güzel gözüküyor mu?

Son düzenleme:
mATX olması sorun olmaz, tabii sizin kullanımıza bağlı biraz. ATX anakartlarda daha çok çıkış bulunuyor. Ses kartıdır, ayrı PCI kartlar kullanmayacaksanız mATX çok yeterlidir.
S340 ATX desteği olan bir kasadır, uyumludur.
Haftaiçi destek chat olarak aktif oluyor zaten. Mail ile uğraşmazsınız bile.
Garantileri kendileri sağlıyor. Ürüne herhangi bir şey olursa onlara gönderiyorsunuz.
RGB bana göre sadece lüks bir olay. Çünkü fiyatı ciddi oranda etkiliyor.

mATX olması sorun olmaz, tabii sizin kullanımıza bağlı biraz. ATX anakartlarda daha çok çıkış bulunuyor. Ses kartıdır, ayrı PCI kartlar kullanmayacaksanız mATX çok yeterlidir.
S340 ATX desteği olan bir kasadır, uyumludur.
Haftaiçi destek chat olarak aktif oluyor zaten. Mail ile uğraşmazsınız bile.
Garantileri kendileri sağlıyor. Ürüne herhangi bir şey olursa onlara gönderiyorsunuz.
RGB bana göre sadece lüks bir olay. Çünkü fiyatı ciddi oranda etkiliyor.
Bir sorum daha olacak. Sizce S340 Elite mı, P400S mi yoksa Cooler Master Lite L RGB mi? Her birinin neden iyi olup olmadığını anlatırsanız sevinirim.

Master Lite hariç diğerlerinin hava akışı ve kozmetik olarak görüntüsü daha iyi. CM Lite modelinin fanlarının da gürültülü olduğunu söyleyenler var. S340 Elite iyi bir seçenek gibi duruyor 340TL'ye kadar tabii.

Master Lite hariç diğerlerinin hava akışı ve kozmetik olarak görüntüsü daha iyi. CM Lite modelinin fanlarının da gürültülü olduğunu söyleyenler var. S340 Elite iyi bir seçenek gibi duruyor 340TL'ye kadar tabii.
340TL’ye kadar derken 340TL’ye S340 Elite satılıyor mu?

Ben kasaları karıştırmışım. 500TL imiş bu kasa. S340 modelini geçenlerde 340TL'ye gördüm, ona baktım o da 380TL olmuş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı