6000₺ PC Toplama

Yardımınız ve emeğiniz için çok teşekkür ederim gerekli notlarımı aldım ancak dünden beri çevremde bir monitör araştırması içindeyim monitör işini babam halledeceğini söyledi böylelikle 6000₺ bütçe bana kaldı sizden ricam bütçeyi sadece kasaya harcamak üzere bir sistem daha yapabilir misiniz? PC almışken biraz daha güçlüsünü alayım uzun süre arkama bakmayayım diye düşünüyorum. Zahmet verdiğim için kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler. :)

Yardımınız ve emeğiniz için çok teşekkür ederim gerekli notlarımı aldım ancak dünden beri çevremde bir monitör araştırması içindeyim monitör işini babam halledeceğini söyledi böylelikle 6000₺ bütçe bana kaldı sizden ricam bütçeyi sadece kasaya harcamak üzere bir sistem daha yapabilir misiniz? PC almışken biraz daha güçlüsünü alayım uzun süre arkama bakmayayım diye düşünüyorum. Zahmet verdiğim için kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler. :)
Önerdikleri Jahrein Elite kasası size yetecektir üstüne 8gb daha ekleme yapabilirsiniz. Dikkat !! RAM eklemesi yaparken 3000 Mhz RAM olduğuna dikkat ediniz :) 2400 ile aralarında büyük bir fark var.

Önerdikleri Jahrein Elite kasası size yetecektir üstüne 8gb daha ekleme yapabilirsiniz. Dikkat !! RAM eklemesi yaparken 3000 Mhz RAM olduğuna dikkat ediniz :) 2400 ile aralarında büyük bir fark var.

oyun için falan nasıl ara sıra beğendiğim oyun olursa oynarım mesela assasins creed revolution'u oynayıp bitirmişliğim vardır sonrakileri pc kasar diye oynamamıştım
@Pantheon Konuyu dünden beri takip ediyorum ve aynı amaçla bende bilgisayar toplamak istiyorum buradan sormak yerine yeni konu açtım yanlız bütçem 7000 lira yardımlarınızı bekliyorum

Direk konu açsaydınız keşke benim konunun seyrini değiştirmeyin lütfen

Son düzenleme:
oyun için falan nasıl ara sıra beğendiğim oyun olursa oynarım mesela assasins creed revolution'u oynayıp bitirmişliğim vardır sonrakileri pc kasar diye oynamamıştım

Kusura bakmayın @Pantheon ile direk iletişim kurmak için buradan yazdım forumdaki en temiz ve net tavsiyede bulunan arkadaşlardan biri bana da yardımcı olursa çok sevinirim

Bildiğin üzere sistemde RTX 2060 var. Bu ekran kartı bi önceki nesilin GTX 1070 Ti veya GTX 1080 gücünde. Sistem aşırı derecede güçlü. İstediğiniz oyunu istediğiniz rahatlıkta oynayabilirsiniz :)

376204

Bu sistemi farklı yerlerden toplayarak daha ucuza getirebilirsiniz.

@FarukS verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. Toplayacağım sisteme ekran kartı olarak bunu eklersem ne oyunda ne de tasarım işlemlerinde sıkıntı yaşamam öyle mi?
@Mr.Sir topladığın sistem ve fiyat aralığı güzel emeğine sağlık teşekkürler. Sormak istediğim bir şey var. Herkes Ryzen 5 2600 3.4'ü öneriyor bunun ryzen 5 2600x 3.6'sı veya ryzen 7 2700x 3.7'si var bu iki işlemcinin önerilmemesinin nedeni F/P dengesi mi yoksa bunlar da F/P olarak sizin önerdiğiniz işlemci kadar makul mü?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı