6000₺ PC Toplama

lEOl

Decapat
Yer
Bursa / Keles
Merhaba arkadaşlar. Grafik Tasarım ve Video Montaj için kullanılmak üzere 6000₺ civarı tutacak bir PC toplamak istiyorum. Ara ara oyun da oynarım ama asıl amaç grafik tasarım ve video montaj olacak. Monitör de bu fiyatın içinde olacak. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen serisi işlemcilerin, çoklu çekirdek işlem gücünde daha güçlü olduğu söyleniyor. B450M anakartlı, Ryzen 5 2600 veya 2600X sistem toplanabilir. Daha iyi anlayan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Ryzen serisi işlemcilerin, çoklu çekirdek işlem gücünde daha güçlü olduğu söyleniyor. B450M anakartlı, Ryzen 5 2600 veya 2600X sistem toplanabilir. Daha iyi anlayan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Evet bende bir yandan video fln izliyorum söylediğiniz gibi grafik tasarım programları çoklu çekirdek performansı istiyormuş ama tabi bunlar hakkında pek bir bilgim yok konu hakkında bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum
Yorumun için teşekkür ederim

Benim önerim,
Ryzen 5 2600 işlemci,
B450M anakart,
8x2 3000Mhz RAM,
480GB SSD,
RTX 2060 (Ekran kartı yelpazesi çok geniş tercihinize kalmış..)
500-600Watt 80+ PSU,
Hava akımı düzgün bir kasa,
Monitörlerden pek anlamam.
Az çok bütçenize gelir ya da daha ucuz olabilir, nereden alındığına göre değişir. :)

monitör olarak da AOC G2590VXQ 24,5" 75Hz 1ms Gaming Monitör - incehesap.com
Benim önerim,
Ryzen 5 2600 işlemci,
B450M anakart,
8x2 3000Mhz RAM,
480GB SSD,
RX580 8GB (Ekran kartı yelpazesi çok geniş tercihinize kalmış..)
500-600Watt 80+ PSU,
Hava akımı düzgün bir kasa,
Monitörlerden pek anlamam.
Az çok bütçenize gelir ya da daha ucuz olabilir, nereden alındığına göre değişir. :)
6000 tl sisteme 580 yakışmaz kanka :)
daha sonra bir 8 gb daha alabilirsin ram

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı