6000 TL 1660 Super icin en iyi AM4 islemci nedir?

ege111eee

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben islemci değistirmek istiyorum öncelikle şu anki:

İslemcim: AMD Ryzen 5 1600X.
Ekran kartım: 1660 Super.
Anakartım: Gigabyte GA-A320M-H (rev. 3.x)

Bütçe suanlık Max 6000.

Son düzenleyen: Moderatör:
O anakart ile çok güncel işlemciler kullanılamıyordu son hatırladığım kadarıyla. Uygun BIOS ile 3xxx işlemciler kullanılabiliyor olmalı. Bu durumda en fazla 3600 veya 3600X öneriyorum. Daha güncel bir gelişme varsa, başkalarının da tavsiyelerini dinlemekte fayda var.

Ekleme: Bazı modellerde 5. Nesil için de destek olduğu söylenmiş. Eğer anakartınız destekliyorsa 5500 alabilirsiniz.

O anakart ile çok güncel işlemciler kullanılamıyordu son hatırladığım kadarıyla. Uygun BIOS ile 3xxx işlemciler kullanılabiliyor olmalı. Bu durumda en fazla 3600 veya 3600X öneriyorum. Daha güncel bir gelişme varsa, başkalarının da tavsiyelerini dinlemekte fayda var.
Bios güncellemesi yaptıysa 5000 serisini destekliyor diye biliyorum hocam.

Ekleme: Bazı modellerde 5. nesil için de destek olduğu söylenmiş. Eğer anakartınız destekliyorsa 5500 alabilirsiniz.

Hocam güzel bir anakartta önerebilirsiniz bütçe fark etmez onu da gözden geçirmekte fayda var.

Hocam bu anakartı arastirdim biraz bende Samsung'un anakarta takılan SSD'si var ve izledigim videodada bloklayabilir falan diyordu bir sıkıntı olur mu kullancagım islemcide buyuk ihtimalle onerdiğiniz olacak.

M.2 SSD'leri destekliyor hocam kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.

SSD'nin tam olarak modelini yazar mısınız hocam?

Hocam annem kutusunu çöpe atmis maalesef bende fotoğrafını çektim.
ssd.jpg

Geri
Yukarı