6000 TL bilgisayar önerisi

@SensationWhite @Hells Bells sizin dediğiniz gibi varyasyon yaptım. 6 küsüre denk geliyor ideal midir fiyat performans açısından

Çok iyi bir kasa olmuş. Üstte arkadaşın dediği sistemi de düşünebilirsiniz eğer ekran kartı AMD düşünürseniz. Ayrıca ben de 3600x kullanıyorum ama şimdiki aklım olsa 3600 alırdım aradaki farkı başka bir bileşene yatırırdım.
Rog Strix RX 5700 yerine seçili ürünü kullanmamı önerdiler, gereksiz pahalı vs. dediler @KuoNN Teşekkür ederim bu arada
Evet aradaki fiyat farkını haketmiyor,ROG alacağıma üstüne 150-200 daha koyup TUF RX5700XT modelini alırım onun yerine.

Son düzenleme:
Arkadaşın önerdiği kasa ile ilgili olumlu yorum bir hayli fazla, biraz daha parlak bakmama sebep oldu bu yüzden. O kasaya hangi ekran kartı ve anakart ekleyeceğim konusunda kararsızım lakin. Çünkü uyumlu olsun diye tuf anakart öneren de var çok ısınıyor tuf alma deyip arkadaşın önerdiğini önerende var @SensationWhite

Bence benim dediğim sistemi al.

Sistem özellikleri;
AMD Ryzen 5 3600
ASUS B450M Dragon Bulk
Team Vulcan TUF 16 GB (2x8GB) 3000MHz CL16
ASUS TUF Radeon RX 5700 8 GB GDDR6
Adata SU630 480GB
Corsair Carbide Spec Delta RGB
Corsair VS650 650W 80+

Sistem PUBG Mobile'i son ayarlarda 100 FPS üstünde size sunuyor, yıllarca kullanabileceğiniz bir bilgisayar. Overlocka da uyarlı diye biliyordum, yine de almak size kalmış ve fiyatı 5300 TL, yani sizin de 6000 TL'niz var. 700 TL'ye de oyuncu ekipmanları alırsınız ama karar size kalmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rog Strix RX 5700 yerine seçili ürünü kullanmamı önerdiler, gereksiz pahalı vs. dediler @KuoNN Teşekkür ederim bu arada
"kesinlikle" seçili olan ekran kartını kullanmayın. Emin olun aradaki fiyat farkına değer. Şuana kadar üretilen tüm TUF model ekran kartlarının ısınma problemleri var. TUF RX 5700 modelinde termal pad bulunmuyor diye biliyorum. Kısaca ileride başınızı çok ağrıtır. Sistemi dediğim şekilde almanız sizin için en iyisi olacaktır.
Evet aradaki fiyat farkını haketmiyor,ROG alacağıma üstüne 150-200 daha koyup TUF RX5700XT modelini alırım onun yerine.
Evet, bu konuda haklısın ancak hazır sistemde böyle bir şey sunulmamış. Yoksa Strix RX 5700 yerine daha ucuza RX 5700 XT Nitro+ alınması daha mantıklı. Eğer arkadaş parçaları tek tek almak isterse farklı alternatifler sunabilirim.

Son düzenleme:
TUF 3 fanlı modelleri eskisiyle karıştırıyor arkadaşlar.Eskiye nazaran soğutma konusunda gayet güzel modeller. TUF 5700XT seçip , SSD'yi Adata XPG SX6000 Pro 512GB yaparak alabilirsiniz. 6200 TL civarı bir fiyatı oluyor.

Sakın bence bu sistemi toplamayın Vatanda şu an KDV indirimi var girin çok çok daha iyisini daha ucuza toplarsınız.Sıvı soğutma hakkında bilgim yok bilgisi olan birileri yazabilir.
AMD Ryzen™5 3600X Soket AM4 + Wraith Spire 3.8GHz - 4.4GHz 35MB 95W 7nm İşlemci
MSI B450M PRO-M2 MAX AM4 AMD Ryzen DDR4 4133MHz (O.C.) M.2 USB3.2 Anakart
Kingston 8GB HyperX FURY Black DDR4 3200MHz CL18 PC RAM değişebilirsinde
ASUS GeForce ROG STRIX RTX2060 GAMING GDDR6 6GB 192Bit DX12 Ekran Kartı
CORSAIR CARBIDE SERİSİ SPEC-DELTA 80PLUS 550W RGB FANLI MidT ATX SİYAH KASA
Samsung 250GB Portable SSD T5 USB 3.1 (Okuma 540MB / Yazma 540MB) Harici SSD
COOLER MASTER MASTERLIQUID 240L (120MMx2)AM4 UYUMLU RGB LED SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
Sadece vatan da değil hepsi burada itopya benim bilmediğim başka siteler de olabilir.Araştırın öyle alın.:)
Bu önerdiğin sistem daha uygun fiyatlı olmuyor. Teknoking daha mantıklı geldi bana

TUF 3 fanlı modelleri eskisiyle karıştırıyor arkadaşlar.Eskiye nazaran soğutma konusunda gayet güzel modeller.
1 hour gddr6.PNG
1 hour gddr6.PNG
1 hour gpu.PNG
1 hour vrm.PNG
volume.PNG

Sıcaklık ve gürültü grafiği...

O zaman 6500 bütçe dahilinde nitro+ seçeneğine yönelin.
Ayrıca eski TUF modellerine bakarsan diğer kartlarla aralarında daha büyük uçurumlar olduğunu görürsün açılan konulardan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı