6000 TL hazır sistem önerisi

Bütçe
6000

disturbed12

Hectopat
Uzun yıllardır laptop kullanıcısıyım ama artık oyunları daha iyi performanslarda oynamak istediğimden bir tane sistem almaya karar verdim. Önceliğim hazır sistem olması. Forumda açılan başlıkları incelediğimde 5000-6000 TL arasına önerilen sistemlerin özellikle İtopya sitesinde olanların bir çoğunun stoğu kalmamış ama ben yine de atayım bilen arkadaşlar belki alternatif fikirler sunabilir. Önerilen sistemler şunlar:

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun yıllardır laptop kullanıcısıyım ama artık oyunları daha iyi performanslarda oynamak istediğimden bir tane sistem almaya karar verdim. Önceliğim hazır sistem olması. Forumda açılan başlıkları incelediğimde 5000-6000 TL arasına önerilen sistemlerin özellikle İtopya sitesinde olanların bir çoğunun stoğu kalmamış ama ben yine de atayım bilen arkadaşlar belki alternatif fikirler sunabilir. Önerilen sistemler şunlar:

Teknoqueen sisteminin işlemcisini 2600 yapip alabilirsiniz sebebini de soyleyeyim 3500X 2600'e gore yuksek FPS verse de işlemci kullanimi olarak gerisinde kalıyor sebebi de 2600'un 6C 12T 3500X'in 6C 6t olmasi sonuç olarak 3500X ile 10 15 FPS civari yuksek FPS alirsiniz ama darbogaz yaşayabilirsiniz bu videodaki CPU kullanimlarina dikkat edin 2600 30 gibi bir kullanimdayken 3500X 60 70'lerde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teknoqueen sisteminde kullanilan Adata SU630 SSD'de kronik sorunlar mevcut onu da işlemciden artan 200 lira ile oradaki seceneklerden baska bir SSD secerek degistirebilirsiniz.

Teknoqueen sisteminin işlemcisini 2600 yapip alabilirsiniz sebebini de soyleyeyim 3500X 2600'e gore yuksek FPS verse de işlemci kullanimi olarak gerisinde kalıyor sebebi de 2600'un 6C 12T 3500X'in 6C 6t olmasi sonuç olarak 3500X ile 10 15 FPS civari yuksek FPS alirsiniz ama darbogaz yaşayabilirsiniz bu videodaki CPU kullanimlarina dikkat edin 2600 30 gibi bir kullanimdayken 3500X 60 70'lerde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teknoqueen sisteminde kullanilan Adata SU630 SSD'de kronik sorunlar mevcut onu da işlemciden artan 200 lira ile oradaki seceneklerden baska bir SSD secerek degistirebilirsiniz.
Cevap için teşekkürler ama sistem stokta kalmamış Uber [Donanım Arşivi] | R5 2600X GTX 1660 Super 6G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com bu sistem ona denk gibi duruyor ne düşünüyorsunuz?

Aşağıdaki yorumlarda birkaç kişi ısınma olduğunu söylemiş bazısı kasanın cam olmasından dolayı ısınıyor kasayı almadan değiştirin demiş.

Doğrudur oradaki kasalar kapalı genel olarak Cooler Master Masterbox kasa olabilir onunde hava almak icin guzel boşluk vardı tabii biraz bakmak lazım.

Intel onermiyorum kesinlikle Ryzen tercih edilmeli.
Şunlar nasıl peki?

Birkaç düzenlemeyle daha iyi hale gelebilir. İşlemciden ya da ekran kartından kısıp anakart yükseltilebilir. Sistemi Sinerji Bilgisayar'dan topladım. Ücretsiz montaj sunuyorlar. O nedenle hazır gibi kapınıza gelir yani. Bütçenizi bir miktar aştı. Aşmasın derseniz ona göre işlemci ve ekran kartında düzenleme yapılır.
240 GB SSD koymak durumunda kaldım. Bu şekilde bir göz atın. Sonradan HDD eklerim derseniz depolama bu şekilde kalabilir şimdilik.
Ryzen 1600 AF ve GTX 1650 Super'li bir sistem de toplanabilir. Depolama gibi birimlere daha fazla miktar ayrılmış olur.

@stevesm1221 Hocam da bir baksın.

1587998839994.png

İkinci sistem:

1587999470085.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı