6000 TL i5 6600K vs i7 6700K Sistem?

Arkadaşın O.C yapmayacaksa ki boş ver uğraşmasın yapmasında zaten. Kurcalamasın sağı solu bozar falan. :D

4.710 TL

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eline sağlık, güzel olmuş, bunu da arkadaşa aldın mı iş tamam olur. Benim sistem de tamam değil mi , tam 6000 TL' ye denk getirdim. Benim sisteme tamam dersen diğer arkadaşın da isteklerini alıp pc sini toplayacağım kısa sürede.

@Ayhan Dönmez Senin sistemde bir sorun yok. Eğer arkadaşın ben kasayı küçültmek istiyorum, bu ne böyle dev gibi derse diye, alternatif sunuyorum.

4.710 liralık topladığım sistemdeki, anakartı bununla değiştirirse: Asus B150M Pro Gaming D4 2133Mhz mATX 1151
Otomatikman kasayı da bununla değiştirebilir: Aerocool DS Cube 4xUSB Micro ATX Küp Kasa (Siyah)

Ben dahada küçük mini bilgisayar isterim derse, anakartı bununla değiştirebilir: Asus Z170I Pro Gaming D4 3400Mhz mATX 1151
Kasayı da bununla: CoolerMaster Elite 130 Mini-ITX Mesh Panel USB3.0 Desktop Kasa
İşlemci soğutucusu sığmayacağı için, bununla değiştirebilir: Thermaltake MeOrb II Ultra Slim CPU Soğutucu İntel 1150/1155/1156/775 AMD FM1/AMD Serisi

@Ayhan Dönmez Senin için Mini ITX sistem.

5.080 TL

@Ayhan Dönmez Senin sistemde bir sorun yok. Eğer arkadaşın ben kasayı küçültmek istiyorum, bu ne böyle dev gibi derse diye, alternatif sunuyorum.

4.710 liralık topladığım sistemdeki, anakartı bununla değiştirirse: Asus B150M Pro Gaming D4 2133Mhz mATX 1151
Otomatikman kasayı da bununla değiştirebilir: Aerocool DS Cube 4xUSB Micro ATX Küp Kasa (Siyah)

Ben dahada küçük mini bilgisayar isterim derse, anakartı bununla değiştirebilir: Asus Z170I Pro Gaming D4 3400Mhz mATX 1151
Kasayı da bununla: CoolerMaster Elite 130 Mini-ITX Mesh Panel USB3.0 Desktop Kasa
İşlemci soğutucusu sığmayacağı için, bununla değiştirebilir: Thermaltake MeOrb II Ultra Slim CPU Soğutucu İntel 1150/1155/1156/775 AMD FM1/AMD Serisi

@Ayhan Dönmez Senin için Mini ITX sistem.

5.080 TL

Mini ITX sistem pek düşünmüyorum ama duruma göre. Her şeye satın alırken karar vereceğim, oradaki elemanlarla da bolca sohbet edeceğim. Bakalım, ama normal atx sistem alacağım yani. Arkadaşa mini ITX hoşuna giderse olabilir. Soracağım.

Bu sistemdeki anakartı Asus Z170 Pro Gaming ile değiştirirsin, kasayı da DS200 yapınca tamam işte.
İkide bir SSD, bellek ve güç kaynağını değiştirip duruyorsun. :D
Neyse sen bilirsin, ufak tefek değişiklik yaparsan daha iyi hale göreceli olarak getirirsin ama havaya para ödemiş olursun.
Bu sistemdeki sıvı soğutmayı daha önce sitede görmemiştim, acaba yeni mi girdi stoklara ışıklı falan havalı. :D

Bu sistemdeki anakartı Asus Z170 Pro Gaming ile değiştirirsin, kasayı da DS200 yapınca tamam işte.
İkide bir SSD, bellek ve güç kaynağını değiştirip duruyorsun. :D
Neyse sen bilirsin, ufak tefek değişiklik yaparsan daha iyi hale göreceli olarak getirirsin ama havaya para ödemiş olursun.
Bu sistemdeki sıvı soğutmayı daha önce sitede görmemiştim, acaba yeni mi girdi stoklara ışıklı falan havalı. :D

Diğer arkadaşla konuştum da bütçesini bira küçültmüş, o kadar da yüksek sistem istemiyorum, işimi görsün, günümüz oyunlarını oynatsın yeter diyor. Benim gibi 6k ya almayacak, 4k' ya alacakmış. Ona da bir sistem yapıyorum şimdi, siz de önerirseniz iyi olur. Monitör dahil.

Şimdi 350 lira artıyor diye gidip çok aşırı beklentisi olmayan biri için ekran kartına vermedim, 2k oyun oynamayacağından dolayı R9 390 yapmayı uygun görmedim, ekran kartını R9 390 yapınca güç kaynağını da 750W yapmak gerekiyor. Salla 1080p de 5-10 FPS fazla vermesin hiç bir şey fark etmez. Kulaklık kazanıyor, tabi dilerse yeniden düşünüp toplarız farklı bir sistem.

Şimdi 350 lira artıyor diye gidip çok aşırı beklentisi olmayan biri için ekran kartına vermedim, 2k oyun oynamayacağından dolayı R9 390 yapmayı uygun görmedim, ekran kartını R9 390 yapınca güç kaynağını da 750W yapmak gerekiyor. Salla 1080p de 5-10 FPS fazla vermesin hiç bir şey fark etmez. Kulaklık kazanıyor, tabi dilerse yeniden düşünüp toplarız farklı bir sistem.

Sistem iyi olmuş teşekkürler, arkadaşın isteğine göre birkaç parça değişebilir, bakacağız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı