Rainyday

Kilopat
Yer
Kıbrıs / Girne
Daha fazla  
Meslek
Avukat
Merhaba Technopat sakinleri, bütçem tam 6000 TL daha fazla üstüne çıkamıyorum ve bu benim ilk bilgisayarım olacak yani monitör de almam lazım. Sadece oyun amaçlı topluyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

6.063 ₺. HDD'yi çıkartabilirsin istiyorsan fiyatı düşürmek adına. İlerde ihtiyaç duyarsan eklersin. Ya da SSD'yi 120 GB'a düşürebilirsin ama bunu pek tavsiye etmem.
Ben Kıbrıs'ta yaşıyorum ve yazları çok rahat 55 dereceyi görüyorum bu sebepten ötürü soğutması iyi bir ekran kartı almayı tercih ediyorum. Zaten aklımda da MSİ Armor GTX 1070 modeli var. Önerdiğin ekran kartını araştıracağım. Önerdiğin anakartın ses kalitesi iyi mi? Ben genellikle FPS tarzı oyunlar oynuyorum ve ses kasmak benim için çok önemli.

Ben Kıbrıs'ta yaşıyorum ve yazları çok rahat 55 dereceyi görüyorum bu sebepten ötürü soğutması iyi bir ekran kartı almayı tercih ediyorum. Zaten aklımda da MSİ Armor GTX 1070 modeli var. Önerdiğin ekran kartını araştıracağım. Önerdiğin anakartın ses kalitesi iyi mi? Ben genellikle FPS tarzı oyunlar oynuyorum ve ses kasmak benim için çok önemli.
Anakarttaki ses yongası Realtek ALC892. 7.1 Kanal ses verebiliyormuş. Ses kartları konusunda çok bilgi sahibi değilim ama onboard ses kartları çok üst düzey olmuyor modeli ne olursa olsun. Harici ses kartı alarak daha yüksek seviye ses kalitesi alabilirsin diye düşünüyorum yinede bu ses kartı konusuna çok hakim değilim seni yanlış yönlendirmek istemem.

Alttaki videoya göre Galax EX OC 77 derecede çalışır iken MSI Gaming X 9 derece, Asus Strix ise 7 derece daha serin çalışıyormuş. Fiyatına göre bu model çok iyi (yurt içi piyasa fiyatlarını düşünürsek) ama soğutma konusunda en iyisi diyemem.
Videonun altında başka bir videodan almış olduğum tabloya dayanarak bir tavsiye vermem gerekirse bu modeli tavsiye ederim: Amazon.com: Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming Video/Graphics Cards GV-N1070G1 GAMING-8GD: Computers & Accessories (Vergi ve kargo dahil bugünün dolar kuruyla 1.550 ₺ gibi bir fiyatı var. Amazon.de 'den alsan daha da ucuza gelebilir orada kargo bedava.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adsız.png

Anakarttaki ses yongası Realtek ALC892. 7.1 Kanal ses verebiliyormuş. Ses kartları konusunda çok bilgi sahibi değilim ama onboard ses kartları çok üst düzey olmuyor modeli ne olursa olsun. Harici ses kartı alarak daha yüksek seviye ses kalitesi alabilirsin diye düşünüyorum yinede bu ses kartı konusuna çok hakim değilim seni yanlış yönlendirmek istemem.

Alttaki videoya göre Galax EX OC 77 derecede çalışır iken MSI Gaming X 9 derece, Asus Strix ise 7 derece daha serin çalışıyormuş. Fiyatına göre bu model çok iyi (yurt içi piyasa fiyatlarını düşünürsek) ama soğutma konusunda en iyisi diyemem.
Videonun altında başka bir videodan almış olduğum tabloya dayanarak bir tavsiye vermem gerekirse bu modeli tavsiye ederim: Amazon.com: Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming Video/Graphics Cards GV-N1070G1 GAMING-8GD: Computers & Accessories (Vergi ve kargo dahil bugünün dolar kuruyla 1.550 ₺ gibi bir fiyatı var. Amazon.de 'den alsan daha da ucuza gelebilir orada kargo bedava.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eki Görüntüle 231623
77 hiç de azımsanacak bir değer değil ki Kıbrıs'ta hava cidden çok sıcak oluyor yazları ve bu yüzden rahat çekirdek 5,6 derece daha artacaktır. Fakat bir şekilde bütçe sıkıntısına girersem diye notumu aldım.

Buyrunuz efendim.Bir eksiğim varsa affola isteğiniz varsa söyleyin halledelim

yorumunuz nedir sayın @Rainyday

Dosya Ekleri

• rainyday kasa.PNG
    rainyday kasa.PNG
    72 KB · Görüntüleme: 154
  • rainyday monitör.PNG
    rainyday monitör.PNG
    37 KB · Görüntüleme: 138
  • Rainyday sistem.PNG
    Rainyday sistem.PNG
    26,3 KB · Görüntüleme: 146

Önerdiğin anakartın ses kalitesi iyi mi? Ben genellikle FPS tarzı oyunlar oynuyorum ve ses kasmam lazım.

Onun dışında ben de aynı sistemi toplamayı düşünüyorum. Gayet güzel bir sistem.

kulaklığınız varmı
yoksa ve alacaksanız bütçeniz nedir
ses kalitesini bilmiyorum eğer ses kartı iyi olsun derseniz: msi 350 gaming veya b350 pc mate alabilisiniz fakat asrock kaliteli markadır araştıracağım

Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi bunun ses kalitesi ve pc matein ses kalitesi gayet iyi gaming m3 daha güzel olur şimdiden hayırlı olsun

kulaklığınız varmı
yoksa ve alacaksanız bütçeniz nedir
ses kalitesini bilmiyorum eğer ses kartı iyi olsun derseniz: msi 350 gaming veya b350 pc mate alabilisiniz fakat asrock kaliteli markadır araştıracağım
Kulaklığım şuan yok fakat aklım da Corsair Wireless Void var. Ben anakart olarak MSI Tomahawk b350 düşünüyorum.

anakart kendi zevkinize ve igtiyacınıza göre seçiniz çok fazla opsiyon var kara sizin hyperx cloudII tavsiyemdir 1 senedir kullanıyorum gerek ses kartı gerek rahatlığı gerek ses kalitesi çok iyi opsiyon olarak daha pahalı olan ve yeni çıkan steelseries arctic 5 e yönelebilirsiniz

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı