6000 TL IPS monitör önerisi

Bütçe
6000-7000
VG27AQ'nun abartı kötü bir hoparlörü yok. Ben genelde oyun oynamadığım zamanlar arkadan müzik dinlediğimde hoparlörle dinlerim. Ve kulağımı rahatsız etmez. 2K almanın avantajı 27 inç bir monitörde oynaman olur. Senin kararın tabii ki.
ne zor işmiş bu monitör seçme işi ya içimi rahatlatacak bir soru sormak istiyorum :)) hangisini seçersem seçeyim spesifik bir alanda yoğunlaşmayacağım için ( kullanım açısından) pişman olmam diye düşünüyorum ( g4, vg27aq, aoc)

genellikle karanlık ya da loş ortamlarda bilgisayar kullanıyorum
O halde VG27AQ1A alman daha mantıklı fakat onda da pivot özelliği yok. Bu yüzden VG27AQ mecburi seçim.
monitörlerin hoparlörleri kötüyse g4 240hz + hoparlör almam asus 165 hz 2k almamdan daha mantıklı olmaz mı?
Gözlerin yorulmuyorsa senin durumunda yüksek tazeleme hızı için bakmanın bir mantığı yok.
Önemli olan görüntü kalitesi ve metin netliği. VG27AQ çok daha iyi bu konularda. AOC 24G2ZU da görüntü kalitesi olarak VG27AQ modeline yakın ancak çözünürlüğünden dolayı onun kadar metin netliği sağlamaz.
bir de 1080 vs 4kyı gözle ayırt edebliyorum ancak 2k ile 1080i ayırt edemiyorum 2k almamın başka nasıl bir avantajı olabilir?
Yukarıda yazdığım metin netliği olayı. Ben sizin yerinizde olsam şunu alırdım:
Hem metin netliği hem de hoparlörü çok daha iyi.

Geri
Yukarı