6000 TL iş amaçlı laptop tavsiyesi

Justpub

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi bir yakınım için laptop arayışındayız.
Genel kullanım amacı iş kullanılacak programlar:
Tia portal-roboguide-Adobe Ps-After Effects.
Bütçe olarak en fazla 6000 TL, ikinci el de olabilir.

Benim aldığım 3600 TL'lik laptop indirime girmiş bu bilgisayar çok rahat çalıştırır ikinci el bilgisayar almamanızı öneririm.
.
Ucuz ve güzel :)

.
AMD'nin son seri işlemcisinden olan R5 4600H çok güçlü prgoramlarda avantaj sağlar. Bu bütceye çıkabilirseniz en güncel uzun ömürlü bir laptop.

.
AMD'nin son seri işlemcisinden olan R5 4600H çok güçlü prgoramlarda avantaj sağlar. Bu bütceye çıkabilirseniz en güncel uzun ömürlü bir laptop.
6000 TL diye belirtiliyor ama siz ve sizin gibiler bütçeyi arttırıp şunu alın diyorsunuz. Bitin artık!

6000 TL diye belirtiliyor ama siz ve sizin gibiler bütçeyi arttırıp şunu alın diyorsunuz. Bitin artık!

Güzel kardeşim bütceyi artır bunu al mı yazmışım yoksa bu bütceye çıkabilirseniz bu bilgisayar en iyisi mi demişim. Kendi fikrimi söyledim sadece almışken iyisini almak istiyor olabilir, belki 6.000'e bile zor çıkıyor daha ucuz bir şey arıyor. Bu onun kararı sonuç da biz burada mantıklı fikirlerimizi sunuyoruz bunun doğrusu bu bunu al diye diretmiyorum fikrimi söylüyorum. Diğer arkadaş da 3.000 TL'ye PC önermiş adamın bütcesi 6.000 neden 3 binlik PC alsın R5 3500'u işlemcisi var kaç yıllık işlemci Intel'in i5'inden daha geride i3'e denk ne gerek var onu alıp parayı resmen çöpe atmaya.

Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi bir yakınım için laptop arayışındayız.
Genel kullanım amacı iş kullanılacak programlar:
Tia portal-roboguide-Adobe Ps-After Effects.
Bütçe olarak en fazla 6000 TL, ikinci el de olabilir.

.

.

İş için uygunlar.
Eğer fazla oyun oynamayacaksa tabii.
Malzeme kalitesi olarak Lenovo'yu tercih ederim ama ekran kartı HP'deki gibi dahili değil.
İkinci elde alabilrsin ben 2.el 2000TL'ye Lenovo aldım tüm Adobe programlarını rahatlıkla kullanıyom ve render alabiliyom.

Benim aldığım 3600 TL'lik laptop indirime girmiş bu bilgisayar çok rahat çalıştırır ikinci el bilgisayar almamanızı öneririm.
.
Ucuz ve güzel :)
Teşekkürler hocam inceleyeceğim. Ama bu bütçe ile daha performanslı ürün alınabilir ise onlarlada bakmak isterim.
.
Bütçeyi aşıyor hocam.

Önerilere açığım.

Bana mı laf attınız?
Bu arada her zaman ucuz ürünler tercih edilir iş için uygun ve ucuz niye gidip 6000 TL laptop alırsınki aynısı 3000TL iken.

Güzel kardeşim bütceyi artır bunu al mı yazmışım yoksa bu bütceye çıkabilirseniz bu bilgisayar en iyisi mi demişim. Kendi fikrimi söyledim sadece almışken iyisini almak istiyor olabilir, belki 6.000'e bile zor çıkıyor daha ucuz bir şey arıyor. Bu onun kararı sonuç da biz burada mantıklı fikirlerimizi sunuyoruz bunun doğrusu bu bunu al diye diretmiyorum fikrimi söylüyorum. Diğer arkadaş da 3.000 TL'ye PC önermiş adamın bütcesi 6.000 neden 3 binlik PC alsın R5 3500'u işlemcisi var kaç yıllık işlemci Intel'in i5'inden daha geride i3'e denk ne gerek var onu alıp parayı resmen çöpe atmaya.
@Justpub
Asıl ben teşekkür ederim hocam :)

.

.

İş için uygunlar.
Eğer fazla oyun oynamayacaksa tabii.
Malzeme kalitesi olarak Lenovo'yu tercih ederim ama ekran kartı HP'deki gibi dahili değil.
İkinci elde alabilrsin ben 2.el 2000TL'ye Lenovo aldım tüm Adobe programlarını rahatlıkla kullanıyom ve render alabiliyom.

Teşekkürler hocam şu an işteyim eve gidince bir incelemelerine bakacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana mı laf attınız?
Bu arada her zaman ucuz ürünler tercih edilir iş için uygun ve ucuz niye gidip 6000 TL laptop alırsınki aynısı 3000TL iken.

Aynısı 3000 TL mi R5 3500U vs R5 4600H karşılaştırmasına bir bakın. İş için Max işlemci gücü minimum ekran kartı kriterlerine bakılır? Arkadaşın kullanacağı After Effects video düzenledikten sonra render yaparken çok çekirdekli işlemci gerekir. 3500U 4 çekirdek 4600 6 çekirdek. Bazı programlarda tek çekirdek kullanır ve yine 4600 tek çekirdekdeki Boost hızı 3500U'ün çok üstünde. Daha kısa render daha hızlı işlem programlarda avantaj sağlar. Intel Pentium işlemci alsın o zaman veya AMD Athlon çayır çayır yansın bilgisayar, 2500 TL bu bilgisayarlar her zaman ucuz tercih etmeye ve önermeye devam edin siz.

Geri
Yukarı