6000 TL iş için laptop önerisi

murat_02

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X3D Anakart: MSI B450 M2 PRO GPU: ASUS ROG STRİX RTX 2080 8GB RAM: 16 Gb (8x2) Corsair Vengeance 3200 MHZ KASA+PSU: Corsair 300R - 600+80 Watt SSD: MLD M300 1 TB M2 SSD.
Herkese iyi sosyaller, başlıkta da belirttiğim gibi maksimum 6000 TL'ye iş için kullanacağım, laptop arıyorum. Önemli olan sekmeleri ve basit uygulamaları hızlı açması.

Peki bu dahili depolama 256 GB yetmeyecek bana sonradan HDD takmaktansa direkt 1 TB HDD'li model önerebilir misiniz?

Sekmelerin hızlı açılmasını istiyorsanız önemli olan SSD. Ki ben Toshiba'nın ML serisi ürünlerini tercih ederim. Kaliteli bir SSD ve ayrıca uzun ömürlü, bir daha SSD almak zorunda kalmazsınız. RAM'i de 2GB'den yüksek yapmazsanız kasar :) En az 4-6GB ister güncel Windows 10.(Stabil çalışması için)
Bu yüzden 8GB RAM ve belirttiğim SSD'ye sahip olan bir bilgisayar alırsanız sizin için ideal olur. Belirttiğim SSD'yi sonradan da takabilirsiniz :)

Peki bu dahili depolama 256 GB yetmeyecek bana sonradan HDD takmaktansa direkt 1 TB HDD'li model önerebilir misiniz?
Sekmeleri hızlı açmak istiyorsanız HDD ideal değil. Hele de Windows 10'da :)
Aynı zamanda günlük kullanım içinse daha desteği bitmemiş olan Windows 8'i önerebilirim. Daha stabil çalışması için.

Geri
Yukarı