6000 TL kablolu kulaklık önerisi

Pcn_12

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 6000 TL bütçe ile kablolu kulaklık alacağım. Öncelik sıralamam.
1-bu bütçe ile 7.1 ses hoparlör mümkünse.
2-3a oyun(özellikle Hellblade diyebilirim.)
3-FPS oyunlar(Valorant, CoD.)
4-müzik
Özetle sese önem vermekteyim, konforu ikinci planda olup mikrofon kalitesi ortalama bir şekilde Discord üzerinden iletilse yeterli.
Önerilerinizi bekliyorum, herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu kadar yüksek bütçe ile oyuncu kulaklarından ziyade profesyonel kulaklıklara yönel. Basitçe söylemek gerekirse sürücü boyutu ne kadar fazlaysa o kadar iyi ses alırsınız. Referans ve monitör kulaklıklara göz atın.
Size önereceğim bir kaç marka: Marshall (şuanda kendim de kullanıyorum major 3 versiyonu) AKG, Sennheiser ve Behringer.

Daha düşük bütçeyle Corsair HS80 al kafan rahat etsin. Saydıkların mevcut ki piyasadaki en iyi mikrofona sahip. Dolby al bir de yanına ömür boyu 42 lira fiyatı. Muazzam kulaklık.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ancak bütçemi zaten kulaklığa ayırdım ve o şekilde harcama yapacağım. O şekilde önerileriniz beni daha mutlu eder.
Hocam bu kadar yüksek bütçe ile oyuncu kulaklarından ziyade profesyonel kulaklıklara yönel. Basitçe söylemek gerekirse sürücü boyutu ne kadar fazlaysa o kadar iyi ses alırsınız. Referans ve monitör kulaklıklara göz atın.
Size önereceğim bir kaç marka: Marshall (şuanda kendim de kullanıyorum major 3 versiyonu) AKG, Sennheiser ve Behringer.
Bu konu hakkında fikir sahibi değilim pek,bir öneriniz var mıdır bu bütçe ile?
Teşekkür ederim.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ancak bütçemi zaten kulaklığa ayırdım ve o şekilde harcama yapacağım. O şekilde önerileriniz beni daha mutlu eder.

Bu konu hakkında fikir sahibi değilim pek,bir öneriniz var mıdır bu bütçe ile?
Teşekkür ederim.
Hocam önerdiğim markalar arasından bütçenize uygun kulaklıkları seçip özelliklerini araştıracaksınız. Frekans değerlerine bakın maksimum ve minumum frekans değer aralıklarını karşılaştırın, sürücü çapına bakın en yüksek çapta olan daha iyi ses kalitesi sunacaktır, bunun dışında aktif gürültü engelleme olması çok pozitif bir etken onu da kriterler arasına ekleyin ayrıca 7.1'e ihtiyacınız yok emin olun. Bu özellikleri kıyaslayıp kendi bütçe ve ergonomi tercihinize göre önerdiğim markalar arasında seçim yaparak gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Bu kulaklıkları stüdyolarda en doğru sesi almak için referans olarak kullanıyorlar yani daha temiz ve doğru bir ses alabileceğiniz başka seçenek yok. Dediğim gibi bu fiyat bandında kesinlikle oyuncu kulaklıklarından uzak durun.

Corsair HS 80 oyun konusunda iyi ama müzik konusunda iyi değil görünüyor. Tiz sesler ortalamnın çok altında.

Logitech G733'ün bass, mid ve tiz sesleri daha iyi verdiği görünüyor. Ama sonuçta bunlar oyuncu kulaklıkları, müzik kulaklıkları kadar iyi müzik performansı beklememelisin.

Hocam önerdiğim markalar arasından bütçenize uygun kulaklıkları seçip özelliklerini araştıracaksınız. Frekans değerlerine bakın maksimum ve minumum frekans değer aralıklarını karşılaştırın, sürücü çapına bakın en yüksek çapta olan daha iyi ses kalitesi sunacaktır, bunun dışında aktif gürültü engelleme olması çok pozitif bir etken onu da kriterler arasına ekleyin ayrıca 7.1'e ihtiyacınız yok emin olun. Bu özellikleri kıyaslayıp kendi bütçe ve ergonomi tercihinize göre önerdiğim markalar arasında seçim yaparak gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Bu kulaklıkları stüdyolarda en doğru sesi almak için referans olarak kullanıyorlar yani daha temiz ve doğru bir ses alabileceğiniz başka seçenek yok. Dediğim gibi bu fiyat bandında kesinlikle oyuncu kulaklıklarından uzak durun.
Umut Bey dediğiniz gibi yapacağım ancak bu kulaklıklarda anladığım kadarı ile Dolby üzerinden ayarların yapılması gerekiyor. Her müzik tarzı,her oyun için ayrı ayrı ayar mı yapmam gerekecek peki?

Umut Bey dediğiniz gibi yapacağım ancak bu kulaklıklarda anladığım kadarı ile Dolby üzerinden ayarların yapılması gerekiyor. Her müzik tarzı,her oyun için ayrı ayrı ayar mı yapmam gerekecek peki?
Ekolayzır ayarından bahsediyorsunuz sanırım ama illa yapmak zorunda değilsin default olarak da kullanabilirsiniz. Ama daha da profesyonel bir ses istiyorsanız bu ayarları yapmakta fayda var. Youtube üzerinden ekolayzır ayarı yapma diye aratıp yapabilirsiniz zaten gayet basit bir işlem. Yalnız bunlar stüdyo kulaklığı olduğundan bazılarında mikrofon olmayabilir dikkat ederek alın lütfen.

Geri
Yukarı