6000 TL Laptop Tavsiyesi

bbmrcmk

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İç Mimarlık / Endüstriyel Tasarım
Hepinize kolay gelsin,

Arkadaşlar ben iç mimarım, piyasaya atılmama az kaldı. Bütçem 6000 TL.

3DSMax, V-ray gibi programlarda bile zorlanmayacak, çok fazla takılma/ısınma yapmayacak bir laptop almak istiyorum. Sürem kısıtlı. Ben maalesef teknolojik aletlerden pek anlamıyorum, bilenlere danışmak istedim. Diğer başlıkları da okudum fakat bana hitap eden bir şey bulamadım.

Bana tavsiyelerde bulunabilirseniz çok mutlu olurum, teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
8. nesil i7-8750H, bir önceki i7'ye göre %40 civarında daha performanslı bir işlemci. Özellikle 3DSMax ve V-Ray tarzı render yazılımlarına çok fazla verim alırsınız. Uzun vadede herhangi bir sorun yaşamazsınız.

MSI GL63 8RC-204XTR Intel Core i7 8750H 8GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Bu kadar yüksek fiyata rağmen GTX 1050 ekran karta sahip laptop tavsiye verilmesi olmamış bence. Aman bu kadar para veripte bunlardan alınırsa ilerde üzer sanırım oyunda oynayacaksanız programları ek olarak belirtmişsiniz.
Tulpar T5 V17.1 15.6" Gaming Laptop
Stokta yok ama gelinirse bu fiyata mutlaka alınmalı. Belki msi kalitesinden biraz ödün vermiş olursunuz ama ileriye çok dönük bir laptop.

Hepinize çok teşekkürler. Arkadaşın da belirttiği gibi bu kadar para ayırmışken 1050
Selam,
Eğer Amazon'a sıcak bakıyorsanız buraya iki adet harika bilgisayar bırakıyorum. Türkiye'de hak etmediği fiyatlara satılıyor bilgisayarlar.

ASUS ROG (i7-8750H, 1050Ti 4GB, 16GB DDR4 RAM, 128 GB SSD + 1TB HDD, 120Hz 3ms Display)

MSI GV62 (i7-8750, 1050Ti 4GB, 8GB DDR4 RAM, 128GB SSD + 1TB HDD)
Çok teşekkürler fakat yurtdışından almayı tercih etmiyorum maalesef.
Bu kadar yüksek fiyata rağmen GTX 1050 ekran karta sahip laptop tavsiye verilmesi olmamış bence. Aman bu kadar para veripte bunlardan alınırsa ilerde üzer sanırım oyunda oynayacaksanız programları ek olarak belirtmişsiniz.
Tulpar T5 V17.1 15.6" Gaming Laptop
Stokta yok ama gelinirse bu fiyata mutlaka alınmalı. Belki msi kalitesinden biraz ödün vermiş olursunuz ama ileriye çok dönük bir laptop.
Evet Tulpar çok duydum fakat acil almam gerektiği için maalesef stok bekleyemiyorum. Teşekkür ederim :)
Çok teşekkür ederim fakat GTX1050 ile kesinlikle istediğim verimi alamayacağım söylendi, hatta burada da bir arkadaş belirtmiş.
8. nesil i7-8750H, bir önceki i7'ye göre %40 civarında daha performanslı bir işlemci. Özellikle 3DSMax ve V-Ray tarzı render yazılımlarına çok fazla verim alırsınız. Uzun vadede herhangi bir sorun yaşamazsınız.

MSI GL63 8RC-204XTR Intel Core i7 8750H 8GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı
Çok teşekkür ederim fakat GTX1050 ile kesinlikle istediğim verimi alamayacağım söylendi, hatta burada da bir arkadaş belirtmiş. MSI çok duyduğum bir isimdi biraz incelemeye çalıştım fakat fiyat/performans dengesi olarak beni tatmin eden bir şey ben bulamadım maalesef. Başka önerileriniz varsa ekran kartı vs. daha yüksek olan çok sevinirim :)

Hepinize çok teşekkürler. Arkadaşın da belirttiği gibi bu kadar para ayırmışken 1050

Çok teşekkürler fakat yurtdışından almayı tercih etmiyorum maalesef.

Evet Tulpar çok duydum fakat acil almam gerektiği için maalesef stok bekleyemiyorum. Teşekkür ederim :)
Mümkünse GTX 1050 Tİ model laptop alın. 6 bine GTX 1050 gerçekten yazık hatta 6 bine gtx 1050 Ti bile alınmaz fiyatı az da olsa arttırabilme şansınız var mı? 6.500 liraya yeni nesil Dell G5 alınır. Hem içinde SDD ve HDD mevcut.

Mümkünse GTX 1050 Tİ model laptop alın. 6 bine GTX 1050 gerçekten yazık hatta 6 bine gtx 1050 Ti bile alınmaz fiyatı az da olsa arttırabilme şansınız var mı? 6.500 liraya yeni nesil Dell G5 alınır. Hem içinde SDD ve HDD mevcut.
Maalesef, yola 3-4 bin lira diyerek çıktım fakat dolar malumunuz, üzdü biraz beni dilediğim fiyat aralığında istediğim özellikleri bulamayınca bütçemi çok zorlayarak 6000'e kadar çıkardım fakat biraz daha zorlamam mümkün değil ama öneriniz için çok teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı