6000 TL Laptop tavsiyesi

moonandsun

Kilopat
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben günlük kullanımda (film, dizi, ödev) ve oyun olarak da; CS, valorant, Fortnite, ETS 2 için bir bilgisayar arıyorum. Yine de genelde çok oyun oynamayacağımı düşünsem de oynayacağımı biliyorum. O yüzden MacBook Air’dan normal laptoplara yöneldim. Yüksek FPS almak isterim hayli hayli beklentim yok ama tabii ki rahat olsun ve güzel oynatsın ısınmasını da istemiyorum, taleplerim biraz bu yönde. Acer’in Nitro 5 modelindeki bilgisayarlarına bakıyorum ama mesela sadece Nitro 5 AN515 43 modelinde bile değişiklikler var. 2 gündür sürekli araştırıyorum ama kafam çok karıştı. Acer Nitro 5’in hangi modeli daha iyi veya 43 modellerinin hangisi daha iyi çözemedim ve sormak istedim. Bütçem 0’dan 6000’e kadar gidiyor. (Laptop taraftarıyım lütfen o yönde yorum yapalım.)

Bu modeli düşünüyorum fakat NVIDIA GTX 1050 modelleri de varmış o yüzden yine kafam karıştı. Ben biraz daha NVIDIA taraftarıyım ama en iyisi neyse o olsun tabii. Açıkcası yine de bu bu tarz bir bütçe de önerebileceğiniz işte bu bilgisayar sana uygun diyebileceğiniz bir bilgisayar var mı? Artılarıyla eksileriyle yazabilir misiniz? Gerçekten pişman olmak istemiyorum yardımınıza ihtiyacım var. Beni 3-4 yıl idare etse çok güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 560X 1050/1050Ti arası karttır. Açıkçası minimum 1060 öneriyoruz 1050/1050Ti 1-2 sene sonra uzecektir. 2 ay önce laptop fiyatları çok güzeldi fakat şuan korona ve doların yükselmesi dolayısıyla fiyatlar uçmuş durumda. Bütçenizi 200₺ arttırabilirseniz bu laptopu öneririm

incehesap'ta ki gaming gecelerini de takip edebilirsiniz. Her cuma indirim yapiyorlar. 6500₺'e 1660Ti i5 9300H laptop görmüştüm.

1.8x1650=1660Ti.

CS ve ETS 2 gibi oyunlar işlemciye yüklendiği için suanlik Ryzen işlemcili laptop önermem. R7 3750H bile i5 8265U gücünde ki sizin attığınız işlemci 3750H'den %10-15 Daha güçsüz.

RX 560X 1050/1050Ti arası karttır. Açıkçası minimum 1060 öneriyoruz 1050/1050Ti 1-2 sene sonra uzecektir. 2 ay önce laptop fiyatları çok güzeldi fakat şuan korona ve doların yükselmesi dolayısıyla fiyatlar uçmuş durumda. Bütçenizi 200₺ arttırabilirseniz bu laptopu öneririm

incehesap'ta ki gaming gecelerini de takip edebilirsiniz. Her cuma indirim yapiyorlar. 6500₺'e 1660Ti i5 9300H laptop görmüştüm.

1.8x1650=1660Ti.

CS ve ETS 2 gibi oyunlar işlemciye yüklendiği için suanlik Ryzen işlemcili laptop önermem. R7 3750H bile i5 8265U gücünde ki sizin attığınız işlemci 3750H'den %10-15 Daha güçsüz.
Teşekkür Ederim. Bir düşüneceğim peki 5000 tl civarında Önerebileceğiniz birşey varmı ?

Bu bilgisayar var 1050 var içerisinde oynayacağınız oyunları götürür rahatlıkla daha ucuza HP felan da bulursunuz ancak duyduğuma göre çok ısınıyormuş bu laptopun yazılımı mevcut fan hızlarını vesaire değiştirebiliyorsunuz ayrıca oyun modu gibi şeyler de var.

Ya da;

Son düzenleme:
Güçlü olsun dersen;

1650 olanları var ama fiyat artıyor sana kalmış.

Hafif, kolay taşınabilir ve uzun pil ömrü diyorsan;

Huma'da çift bellek yok. Ne kadar önemli olur sana kalmış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı