6000 TL laptopa vermeye değer mi?

kutluska

Hectopat
Daha fazla  
6500 TL'ye kadar bütçem var Ankara'da kazandım ve kendi evimiz var ama PC mühendisliği okurken sürekli yanımızda olması bir avantaj mı 6500 TL'ye RTX 2060'lı PC toplayabilirken laptopa para vermek gelmiyor aslında içimden ama yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
6500 TL'ye kadar bütçem var Ankara'da kazandım ve kendi evimiz var ama PC mühendisliği okurken sürekli yanımızda olması bir avantaj mı 6500 TL'ye RTX 2060'lı PC toplayabilirken laptopa para vermek gelmiyor aslında içimden ama yardımcı olursanız çok sevinirim.
Hayırlı olsun öncelikle. İnternetten bir ara bu konu için araştırma yapmıştım. Oyun oynanmayacak ya da grafik alanına kaymacaksan genel kanı böyle yüksek modeller almama yönüneydi. Öncelik hafiflikti en azından benim baktığım zamanlar.
Bende ileriki zamanlarda almayı düşünüyorum aynı sebebten. Eğer oyun falan oynanmayacaksa yeni ryzenli notebooklar var 3500 u falan 3000 lira civarlarında ya da ben ara sıra oynarım diyorsan ryzen 2700 lu acer vardı 4500 lira civarlarında onlara bakabilirsin.
Yalnız şu an telefondan yazıyorum o yüzden tekrardan bakamadım fiyat ve modeller değişmiş olabilir.

Bu tamamen sizin tercihinize bağlı. Bilgisayarı sürekli yanınızda taşımak zorunluluğunuz varsa mobil bir sistem sizin için idealdir. Donanım olarak aynı parayla daha güçlü bir masaüstü alınabilir ama mobilin verdiği özgürlüğü hiç bir masaüstü veremez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı