GTX 1650S ile 1660S arasındaki fark için 700 TL vermeye değer mi?

Değmez. 2-3 tane AAA oyun dışında aradaki performans farkı %10-15, fiyat farkı ise %50. 1660 Super o fiyatın hakkını vermiyor şu anda. 1660 Super diyenler bir zahmet açıklasınlar 700 TL farka değecek neyin olduğunu. 5600 XT veya RTX 2060 değil bu kart.

Şimdi 1650S al ileride satıp yükseltirsin. Valorant gibi rekabetçi bir oyunda 1650S ile 1660S farkı hissedilmeyecek kadar az, şurada en yüksek ayarlardan izle Ryzen 3600 ile.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam monitörü değiştirebilirsiniz. Ama ekran kartını değiştirmek daha zordur. Ben bu konuda sisteme yatırım yapmanızı tavsiye ederim. Aralarında fark var.

Tam tersi hem fiziki ağırlığından kaynaklı hem de temiz sorunsuz monitör bulunmuşsa kolay kolay monitör değiştirilmez. Bir kere alınıp tam alınacak parçalarda anakart, PSU, monitör başı çekiyor. Diğerleri duruma göre değiştirilebilir. 1650S ve monitör alıp 2 sene sonra çok daha iyi ekran kartına terfi edilebilir.

Tam tersi hem fiziki ağırlığından kaynaklı hem de temiz sorunsuz monitör bulunmuşsa kolay kolay monitör değiştirilmez. Bir kere alınıp tam alınacak parçalarda anakart, PSU, monitör başı çekiyor. Diğerleri duruma göre değiştirilebilir. 1650S ve monitör alıp 2 sene sonra çok daha iyi ekran kartına terfi edilebilir.
Hocam hiç bu açıdan düşünmemiştim. Teşekkürler.

Arkadaşlar sanırım GTX 1650S ve 144Hz monitör tercihim olacak. Her ay 300 TL alıyorum, 1 sene sonra iyi bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Tabii o zamana kadar dolar ne olur orası muamma. Sizce hata mı yapmış olacağım? Eğer 1660S alırsam monitör için bütçem 700-800 TL falan olacak. 75 Hz'de almak istemiyorum. Sizce 1650S+144Hz mi, 1660S+75Hz mi?

Arkadaşlar sanırım GTX 1650S ve 144Hz monitör tercihim olacak. Her ay 300 TL alıyorum, 1 sene sonra iyi bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Tabii o zamana kadar dolar ne olur orası muamma. Sizce hata mı yapmış olacağım? Eğer 1660S alırsam monitör için bütçem 700-800 TL falan olacak. 75 Hz'de almak istemiyorum. Sizce 1650S+144Hz mi, 1660S+75Hz mi?
Ben tercihimi 1660S'ten yana kullanırdım. Ama siz bilirsiniz tabi.

Geri
Yukarı