6000 TL monitör dahil sistem önerisi

Bütçe
6000
Beklentimin cok islemciler geldi yoruma en azından Ryzen 5 veya i5 olarak almak istiyorum. Ne ortalama 7-8 bin TL civarina nasil tavsiyeler gelir acaba?

Beklentimin cok islemciler geldi yoruma en azından Ryzen 5 veya i5 olarak almak istiyorum. Ne ortalama 7-8 bin TL civarina nasil tavsiyeler gelir acaba?

Dostum bu konulardan anlamadığın ortada birak anlatayım.
Ryzen 5 olarak diyelim ki Ryzen 5 2600'ü ele alalım.
Ryzen 5 2600 AMD'nin 2.nesil Ryzen islemcisidir ve tekli cekirdek performansları kötüdür.
Ryzen 3 3100 dediğimiz islemciyse Ryzen serisinin 3.nesil islemcisidir ve tekli cekirdek performansı Ryzen 5 2600'e oranla daha yüksektir. Ayrica 7nm mimarisine sahip ve daha güncel teknolojiler barındırıyor. Bu sayede Ryzen 5 2600'den oyunlarda daha çok FPS veriyor.
i3 10100F dediğimiz işlemci ise Ryzen 3 3100'den de daha güçlü bir islemcidir.

Öncelikle konulara hakimim, tavsiye için buraya yazdım sen yazdın diye onu alacak değilim illaki. Ikincisi çok bilgelik gerektiren bir konu değil 😂 gayet basit temellere dayanıyor isimlendirme ve güç-performans değerleri.

Öncelikle konulara hakimim, tavsiye için buraya yazdım sen yazdın diye onu alacak değilim illaki. Ikincisi çok bilgelik gerektiren bir konu değil 😂 gayet basit temellere dayanıyor isimlendirme ve güç-performans değerleri.

Belli oluyor ne kadar bilgili olduğun.
i3 10100F Ryzen serisinden daha mi iyi?
3100, bana kotu geliyor sar oradan bana bir Ryzen 5 1600 AF.
Insanogluna iyilik yaramıyor.
İyi günler.

Evet bilgeliğinin ne yazık ki üzücü kapasitesi var. İlla Ryzen 3 ve 5 serisi olsun yazmadım, alternatifi nedir diye sorum. Okuduğunu anlamaya yönelik kendini geliştirmeni tavsiye edebilirim sana. Belli başlı modellere çok satan modellere ezberden yazmak oldukça komik. Bilgisayarlar sadece oyun oynamak için değil ne yazık ki 🙂.
Belli oluyor ne kadar bilgili olduğun.
i3 10100F Ryzen serisinden daha mi iyi?
3100, bana kotu geliyor sar oradan bana bir Ryzen 5 1600 AF.
Insanogluna iyilik yaramıyor.
İyi günler.

Geri
Yukarı