6000 TL motosiklet önerisi

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar elimde 6.000 TL bütçe var. Bu fiyata aklımda 2 motor var birisi Mondial MH Drift (150), diğeri ise Mondial Z-One 150. araçta görünüme önem veririm güzel görünmesi hoşuma gidiyor o yüzden Z-One beni cezbediyor ancak drift modelinin ise daha iyi olduğunu söylüyorlar. Kime sorsam her kafadan farklı ses çıkıyor. Drift modelini hiç kullanma fırsatım olmadı ancak Z-One modelini 3 yıl önce sürücü kursunda kullanma imkanım oldu ve sevmiştim rahat bir sürüş hissiyatı vardı. O yüzden daha çok bilir kişilere sormak istiyorum bu soruyu çünkü pek bilmiyorum bu iki modeli.

Hangisi diğerine göre daha seridir?
Hangisindeki sürüş hissiyatı daha rahat?
İkisi arasından en hızlısı hangisidir?

Ayrıca bir sorum daha var size. Kask almak istiyorum 300-400 TL bandında bana önerebileceğiniz kasklar var mıdır?

Edit: Motorsikleti 2. el olarak alıcam.

Son düzenleme:
Hocam size tavsiyem ilk önce ekipman alın evet scooter bile binseniz ekipman alın lütfen.
Ben driften yana kullanırdım oyumu diğer modeli bilemeyeceğim.

Bu kullanan kişiye göre değişir de herkes zaten son hızda motor kullanmıyor.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ekipmanlar konusunda. Dikkate alacağım :)
Aslında hız sevdalısı değilim uzun yolda bile 90-100 çok yukarıda gözüm yok. Ama yinede bineceğim aracın gerektiğinde ne kadar hız yapabileceğini merak ediyorum :)

O fiyat bandında hala var mı bilmiyorum ancak RKS Cafe 152 modeline göz atabilirsiniz.300-400 TL'ye alabileceğiniz kasklar bellidir LS2 ve MT serisi.

Geri
Yukarı