6000 TL Render ve Oyun Sistemi Toplama

listenizden anakart+ssd+ekran kartı degiştirilmesi gerekiyor mümkünse psu 'da degiştirmek gerekiyor sonra daha güzel bir duruma getirilebilir
Öncelikle cevap için teşekkür ediyorum.

Bahsettiğiniz donanımların neden değişmesi gerektiğiyle ilgili iki kelam edebilir misiniz, ona göre yol haritası çizeyim, tekrar teşekkürler:)

Öncelikle cevap için teşekkür ediyorum.

Bahsettiğiniz donanımların neden değişmesi gerektiğiyle ilgili iki kelam edebilir misiniz, ona göre yol haritası çizeyim, tekrar teşekkürler:)
anakart konusunda GİGABAYTE hem donanım hemde kalite özellik olarak daha fazla
SSD istege bağlı olarak kısılabilir marka degiştirip hep oturmuş bir marka yolunda gitmek hemde ordan edilecek kar ile ekran kartına takviye olabilir
ekran kartı olarak MSI 2000 serisi tercih edilmesi gelecek için çok daha başarılı bir yatırım olur 2. el satış olarak'ta görüntü kalitesi ve malzemele kalitesi olarak'ta tamir için bile MSI tamir olanagınız ve kullanıcı yorumları daha çok yogun hem youtube üzerinde performans testleri hemde forum içerisinde kullanıcı arkadaşlar çok daha yaygın bir durumda
psu öyle kalabilir istege göre 650 veya fazlası yapılabilir duruma göre

Mesleğim Mekanik tasarımcı autocad ve Revit gibi programlarda çalışıyorum ve SSD konusunda 3D vs çok fazla çalışıyorsan tavsiyem aşağıdaki ürünüdür. İşlemci hızı ekran kartı performansı kadar dosya işlemede çok fazla etkiliyor.

Bütçe içinde kalmak için adata gibi m2 modellere bakabilirsin.

PSU için biraz daha ileriye dönük bir model alabilirsin.Bence minimum 700 80+ bronze bakılmalı sebebi işlemcin çok uzun süre seni idare edecektir. İş için belki yükseltme gereği duymayacaksın ama oyun oynamak için Ekran kartı alayım diyeceksin. Böyle bir derdim yok diyorsan 600 80+ bronze gayet yeterlidir.
Mesela;

RAM konusunda biz Revit için minimum 32GB kullanıyoruz bütçe çok artar o yüzden pek yorum yapmak istemiyorum:)

Hepsinden ayrı olarak i7 8700 gibi bir model de düşünebilirsin. ryzen 7 2700x ile aynı fiyatlara denk gelir. B360 TUF serisi anakart ve 200/300 TL bir hava soğutma .
Ram ekran kartı SSD PSU aynı olabilir.

Önerileriniz için teşekkür ediyorum, aktardığınız bilgileri dikkate alacağım.
Rami zaten ilerleyen zamanda 64gb'a yükseltmeyi planlıyordum, ya da 48gb - 32 gb bandına çekmeyi düşünüyorum.

ekran kartı olarakta, pc amd işlemci olduğu için rx serisine baktım hep. Acaba nvidia mı bakmalıyım?

Hocam sistem genel olarak güzel görünüyor.
Attığınız resim hangi siteden?

Teşekkür ederim,
teknobiyotikti sanırım.
anakart konusunda GİGABAYTE hem donanım hemde kalite özellik olarak daha fazla
SSD istege bağlı olarak kısılabilir marka degiştirip hep oturmuş bir marka yolunda gitmek hemde ordan edilecek kar ile ekran kartına takviye olabilir
ekran kartı olarak MSI 2000 serisi tercih edilmesi gelecek için çok daha başarılı bir yatırım olur 2. el satış olarak'ta görüntü kalitesi ve malzemele kalitesi olarak'ta tamir için bile MSI tamir olanagınız ve kullanıcı yorumları daha çok yogun hem youtube üzerinde performans testleri hemde forum içerisinde kullanıcı arkadaşlar çok daha yaygın bir durumda
psu öyle kalabilir istege göre 650 veya fazlası yapılabilir duruma göre

gigabyte'ın hangi model anakartından bahsediyorsunuz? Ekran kartını amd seçeceğim, rx580 pulse yerine rx590+ nitro yu tercih edebilirim.
Arkadaşlar sistemi bu şekilde güncelledim, yorumlarsanız sevinirim;

Dosya Ekleri

• 33.jpg
    33.jpg
    64,6 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı