6000 TL Sistem Tavsiyesi

@Silinen üye Benim bütçem sıkıntılıydı 4670k için 4670 aldım gayet memlunum. 2 3 ay sonra gtx 770 almayı düşünüyorum. Darboğaz söz konusu zaten olmaz gibime geliyor .

Sağ ol kardeş allah razı olsun şimdi ben 2400 mhz ram alsam 3200 mhz'lik anakarta taksam mı daha iyi olur yoksa 2400mhz RAM'ı 2400 mhz anakartmı taksam daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ ol kardeş allah razı olsun şimdi ben 2400 mhz ram alsam 3200 mhz'lik anakarta taksam mı daha iyi olur yoksa 2400mhz RAM'ı 2400 mhz anakartmı taksam daha iyi olur.

2400 MHZ ram gereksiz bana kalırsa. Zaten Intel sistemler 1600 MHZ'de stabil çalışıyor.

@Silinen üye Benim bütçem sıkıntılıydı 4670k için 4670 aldım gayet memlunum. 2 3 ay sonra gtx 770 almayı düşünüyorum. Darboğaz söz konusu zaten olmaz gibime geliyor .

Tabii ki olmaz. K serisinin tek avantajı overclock.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem oyun içinse 4820k gereksiz olur. 4770k bile oyun için fazla.

Sistem Intel işlemcili olacağından Ram'lerin 1600mhz olması makuldür. İsterseniz Ram'leri OC ile 3200mhz'ye çıkarın, işlemciyle yine 1600mhz'de iletişim kuracaklardır. Ram'leri hangi anakarta taktığınız ise -anakart kaliteli olduğu sürece- fark etmez.

Önerdiğim sisteme monitör ihtiyacınız varsa ekleyerek alırsanız hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı