6000 TL Sistem Tavsiyesi

Başlıkta belirttiğim gibi 6000 TL monitör, klavye vs. dahil olmamakla beraber sistem topluyorum.
Oyun için olacak ve AMD tabanlı olması taraftarıyım. Kendi topladığım sistem bu şekilde sizinde önerilerinizi bekliyorum.
  • Anakart: MSI B450M Mortar AMD B450 DDR4 AM4 3466(O. C. )MHz
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 32MB AM4
  • Ekran Kartı: Sapphire RX590 Nitro+ SE 8 GB
  • RAM: Corsair Vengeance LPX 2*8 GB 3000MHz DDR4
  • PSU & Kasa: FSP700W 80+, Gamebooster GB-G3605B RGB
  • SSD: Toshiba OCZ 960GB 2.5" SATA 3 SSD
Benim toplamam bu şekilde öneri ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Başlıkta belirttiğim gibi 6000 TL monitör, klavye vs. dahil olmamakla beraber sistem topluyorum.
Oyun için olacak ve AMD tabanlı olması taraftarıyım. Kendi topladığım sistem bu şekilde sizinde önerilerinizi bekliyorum.
  • Anakart: MSI B450M Mortar AMD B450 DDR4 AM4 3466(O. C. )MHz
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 32MB AM4
  • Ekran Kartı: Sapphire RX590 Nitro+ SE 8 GB
  • RAM: Corsair Vengeance LPX 2*8 GB 3000MHz DDR4
  • PSU & Kasa: FSP700W 80+, Gamebooster GB-G3605B RGB
  • SSD: Toshiba OCZ 960GB 2.5" SATA 3 SSD
Benim toplamam bu şekilde öneri ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Anakart

Teknobiyotik X1 AMD Ryzen 7 2700X 3.9GHz, RX5700 XT 8GB, 16GB Ram, 480GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu PC
İşlemciyi Ryzen 5 3600 Yaparsanız çok daha mantıklı olur, Topladığınız bilgisayar'dan 2 kat daha güçlü.
Topladığım sistemden nasıl 2 kat güçlü oluyor anlamadım ? Ram aynı, SSD sıkıntılı 480lik bir SSD benimkinin daha iyi, işlemci aynı, PSU suna günahın emanet edilmez, kasa desen hadi neyse aynı diyelim. Anakart 2 slotlu Mortarla kapışacak düzeyde değil. Sadece RX5700 farkı var. Hazır sistemlere bu kadar güvenmeyin..

Topladığım sistemden nasıl 2 kat güçlü oluyor anlamadım ? Ram aynı, SSD sıkıntılı 480lik bir SSD benimkinin daha iyi, işlemci aynı, PSU suna günahın emanet edilmez, kasa desen hadi neyse aynı diyelim. Anakart 2 slotlu Mortarla kapışacak düzeyde değil. Sadece RX5700 farkı var. Hazır sistemlere bu kadar güvenmeyin..
Sana kolaylıklar diliyorum o halde, Kendi sistemini topla.

Dostum High Power Psu'ya güvenmeyeceksen neye güveneceksin? FSP ya da Silverstone kadar güvenilirdir bence.

kardeş dediğin sistemi sinerji bak derim daha uyguna gelebiliyor bazen. bakınca da dikkatli bak bazı parçalardan 2 tane var kampanya fiyat olarak ve bazı 16(2x8) gb ramlar var ayrı 8 gb alınca sonra onu 2 tane seçince daha uyguna gelebiliyor.
senin topladığın sistem kaç para kasa olarak monitör ve klavyeye ne kadar ayırdın?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı