6000 TL Sistem Tavsiyesi

kardeş dediğin sistemi sinerji bak derim daha uyguna gelebiliyor. bakınca da dikkatli bak bazı parçalardan 2 tane var kampanya fiyat olarak ve bazı 16(2x8) gb ramlar var ayrı 8 gb alınca sonra onu 2 tane seçince daha uyguna gelebiliyor.
Benim yazdığım sistemi zaten 5250 civarlarında toplayabiliyorum. 6000 TL ye kadar çıkabilirim en fazla başlık bu yüzden :)
6bin liralık bütçede rx590 iyi bir kart değil fakat arkadaş demiş monitör klavye vs dahil diye. o dediklerinize yönelmesi çok zor ama belli başlı şeyleri kısarak bence 1660ti alabilir
'Dahil olmamakla beraber' :)

Benim yazdığım sistemi zaten 5250 civarlarında toplayabiliyorum. 6000 TL ye kadar çıkabilirim en fazla başlık bu yüzden :)

'Dahil olmamakla beraber' :)
Pardon ben yanlış okumuşum. 6000'e kadar çıkıyorsanız kesinlikle rx5700xt modeline bakın hatta şuan 2-3 site topladı o tarz bir bilgisayar teknobiyotikten almanızı önermem çünkü fiyatı uçuk ve r7 2700x var r5 3600'ün oyun performansı daha iyi.

Epic [Donanım Arşivi] | R5 3600 ASUS TUF 3 RX 5700 O8G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com

sanırım bu yöneleceğiniz en uygun sistem

1)ssd Toshiba OCZ markası arıza çıkara biliyor bazen ama çıkarmama olasılığı da fazla.
ssd konusunda kington gigabyte gibi markalara da bakmanı tavsiye ederim.
2)fsp psu konusunda en iyi firmalardan diye biliyorum corsair ve coolor master gibi firmalara da psu üretiyordu sanırım.
3)kasa olarak hava akışı daha iyi olan kasalara bakmanı tavsiye ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı