6000 TL Sistem tavsiyesi

KRB TDS

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar ben viyana teknik üniversitesi mimarlık öğrencisiyim. 3D Max photoshop cinema 4D gibi programlarda ve oyunlarda tam performans alabileceğim, render alırken sıkıntı yasamıyacagım bir PC toplamak istiyorum. Fakat parça konusunda çok donanımlı bir bilgiye sahip değilim. Aşağıda bilgisayar mühendisi bir arkadaşım ile topladığımız sistemi yazdım. Monitör konusunda büyük ikilemler yaşiyorum bu konuda da yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Sonuçta 2000 € Türk Lirası ile 6000 TL' ye tekabül ediyor. Bu yüzden ince eleyip sık dokumak istiyorum. www.cyberport.at den alışveriş yapacağım. Sizin site de gördüğünüz fiyattan yüzde 20 indirimli alacağım yani sitede göreceğiniz fiyat ile toplam 2000 euro falan bütçem var. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden sizlere teşekür ederim. Güzel Türkiyem'e Viyana'dan saygı ve sevgiler herkeze hayırlı ramazanlar. :)

veya
3 Tane monitör artarnetim var. Fiyat/Performans olarak değerlendirir misiniz?

• ASUS PB278Q 68,6 cm (27") WQHD Monitor = 410 Euro
  • DELL UltraSharp U2713H 68 cm (27") 16:9 DVI/HDMI/DP/MDP/USB 6ms AH-IPS =537 Euro
  • DELL Professional P2815Q 71,1 cm (28") Ultra HD Monitor (4K/UHD) 10bit = 425 Euro
Özellikle monitör seçiminde sıkıştım. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaslar son olarak sistemi su sekilde yaptik butcemizi biraz astik fakat hala akilda soru isaretleri var. Parçalar ile ilgili çok fazla yetkin bilgiye sahip olmadigindan ötürü genelde buradaki ve birkaç farklı forumdaki tavsiyeler ile düzenledim. Amacım photoshop cinema ma 4D 3d max gibi programları çalışabilecek bir sistem yapmak render alırken tam performans almam , film ve eğitim seti izlemek. Oyunda oynuyorum fakat öncelik grafik programları çizim işleri olacak. Monitörü de 3 4 alternatif arasından bunu seçtim. Yarın siparis vereceğim yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum.
  • DELL UltraSharp U2713H 68 cm (27") 16:9 DVI/HDMI/DP/MDP/USB 6ms AH-IPS
  • Cooler Master Storm Stryker Big Tower Gehause USB3.0 Weis mit Fenster
  • Intel Core i7-4930K 6x3.4GHz 12MB-L3 Turbo/HT Sock2011 (IvyBridge-E) BOX
  • Inno3D GeForce GTX 780Ti iChiLL HerculeZ X3 Ultra 3GB Grafikkarte DVI/HDMI/DP
  • ASRock X79 Extreme6 GL/SATA600/R/USB3.0/eSATA/FireWire/SLI X79 ATX Sockel 2011
  • 16GB (4x4GB) G.Skill RipjawsZ DDR3-2133 CL9 (9-11-10-28) RAM DIMM Kit
  • Corsair RM Series RM750 ATX 2.4 aktiv PFC Netzteil 80+ Gold (modular)
  • Cooler Master Nepton 280L Wasserkühlung CPU Intel AMD
  • Seagate Desktop HDD ST2000DM001 - 2TB 7200rpm 64MB 3.5zoll SATA600
  • Samsung SSD 840 PRO Series 256GB 2.5zoll MLC SATA600
Ve birçok kişi amd ile bu ücrete çok daha iyi sistem Toplayabilecegim i belirtiyor. Daha önce amd kullanmadım pek bir bilgim yok bu konuda da aydinlatir misiniz?

Kurduğun sistem gayet güzel olmuş fakat SSD'yi 120GB x2 olarak seçmelisin. Samsung SSD'yi PRO olarak alma, EVO'dan hiçbir fark yok.

Ben gayet beğendim sistemi fakat RAM'lari 2x8GB olarak alman daha uygun olur.

Kurduğun sistem gayet güzel olmuş fakat SSD'yi 120GB x2 olarak seçmelisin. Samsung SSD'yi PRO olarak alma, EVO'dan hiçbir fark yok.

Ben gayet beğendim sistemi fakat RAM'lari 2x8GB olarak alman daha uygun olur.

Hocam, 2x8GB olarak almayi düşünüyordum fakat arastirdigim kadari ile sonradan 32 yapacağım ve anakartta 8 slot var. SSD'yi neden 2x120GB seçmeliyim? Onu anlayamadım, açıklayabilir misiniz? Son olarak kasa ve monitör için bir seyler söyleyebilir misiniz? Bir de daha sonra çift ekran kartı yapmak istediğimde bu güç kaynağı yeterli olur mu? Seagate harddisk kullanan var mı aranızda? Yorumlarınızı rica ediyorum.

Arkadaşın iki tane SSD tavsiye etmesinin amacı raid yapmanız için. İki SSD'nin de okuma yazma hızlarını birleştirip bir adet SSD'ye nazaran iki katı performans almanızı sağlayacaktır.

Dostum, site dışında da konuştuk seninle. Güzel toparlamışsın. RAM'leri 2400 yapabilirsen daha iyi olur, umarım QVL'de olan RAM seçmişsindir.

6 çekirdekli bir i7'ye muadil olabilecek AMD işlemci yok. Opteron var, onun muadili de Xeon zaten. Neyse, tek seferde vereceğin 1000-2000 lira için AMD almaya değmez.

Amacın belli, bütçen yüksek. Bence kararın doğru. Oyuncu arkadaşlara Intel'e fazla para vermek yanlış geliyor, o parayı başka şeye yatırmak istiyorlar. Amaçları daha fazla FPS çünkü. Senin amacın belli, beklentin belli, bu sistem de tam olması gereken şekilde sayılır. Yani parça seçme mantığı olarak.

Dostum, site dışında da konuştuk seninle. Güzel toparlamışsın. RAM'leri 2400 yapabilirsen daha iyi olur, umarım QVL'de olan RAM seçmişsindir.

6 çekirdekli bir i7'ye muadil olabilecek AMD işlemci yok. Opteron var, onun muadili de Xeon zaten. Neyse, tek seferde vereceğin 1000-2000 lira için AMD almaya değmez.

Amacın belli, bütçen yüksek. Bence kararın doğru. Oyuncu arkadaşlara Intel'e fazla para vermek yanlış geliyor, o parayı başka şeye yatırmak istiyorlar. Amaçları daha fazla FPS çünkü. Senin amacın belli, beklentin belli, bu sistem de tam olması gereken şekilde sayılır. Yani parça seçme mantığı olarak.
Valla hocam, en çok takıldığım konu da RAM konusu zaten. 16 GB RAM'ler arasında pek bir fiyat farkı yok. Uyumlu en iyi RAM'i almak istiyorum. Buraya bakıp RAM'lar hakkında bilgi verebilir misiniz?
Bei Cyberport kaufen Sie Computer, Notebooks, Fernseher, Apple, Handys & Digitalkameras

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı