6000 TL sistem toplama

Performans olarak arada çok az fark olur, sayısal değerleri görmeden ayırt bile edemezsiniz. Üstelik Ryzen(AMD) sistem ile geleceğe de yatırım yapmış olursunuz. AMD 2020' ye kadar AM4 platformunda bir değişiklik olmayacağını söylemişti. Yani bunun anlamı ileride çıkacak olan işlemcileri anakart değişikliği yapmadan anakartınıza takıp sistemi güncelleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Sizin için GTX 1070' li bir sistem topladım (Sinerji' den):

Eki Görüntüle 275203

Tabi ne yazık ki monitör ve klavye/fare bütçesinden biraz yemiş oldum :D.

@Neko @Pantheon @Frosa arkadaşlarımızın da sistemi kontrol etmeleri çok iyi olacaktır. Zira güç kaynağından tam emin değilim.
Eki Görüntüle 275206
Kasayı aynı bütçe aralığında bir kasa ile değiştirebilirsin. Ben işlevsel bakıyorum konuya çünkü. 200MHz için 150TL gerek yok bence vermeye, o yüzden 2800MHz ekledim fiyatı uygun olduğu için.

Şimdi i5 8600K bence güçlü bir işlemci, ancak fiyatı ve ek soğutucu masrafı yüzünden arada büyük fark oluyor. Nerdeyse aynı sisteme GTX 1070 sığcak kadar hemde. :)
İki sistemde çok güzel olmuş ellerinize sağlık. İki sistemde de bulunan PSU'lar gayet güzel 80+ sertifikasına sahip PSU'lardır tavsiye edebilirim. :)

@Pantheon @Napstablook öncelikle 2’nize de tavsiyeler için çok teşekkür ederim. Sayenizde kafamda sistem netleşmiş oldu. Hayırlısıyla sistemi yarın toplayacağım. İçerisinde ssd ve monitör bulunduğu için Pantheon’un önerdiği sistemi toplamayı planlıyorum fakat yinede yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Sistemi topladıktan sonra tekrar geri dönüş yapacağım.

Performans olarak arada çok az fark olur, sayısal değerleri görmeden ayırt bile edemezsiniz. Üstelik Ryzen(AMD) sistem ile geleceğe de yatırım yapmış olursunuz. AMD 2020' ye kadar AM4 platformunda bir değişiklik olmayacağını söylemişti. Yani bunun anlamı ileride çıkacak olan işlemcileri anakart değişikliği yapmadan anakartınıza takıp sistemi güncelleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Sizin için GTX 1070' li bir sistem topladım (Sinerji' den):

Eki Görüntüle 275203

Tabi ne yazık ki monitör ve klavye/fare bütçesinden biraz yemiş oldum :D.

@Neko @Pantheon @Frosa arkadaşlarımızın da sistemi kontrol etmeleri çok iyi olacaktır. Zira güç kaynağından tam emin değilim.
Ben bu sistemi öneririm. Diğerlerine nazaran biraz daha iyi olmuş. Diğerin de bir iki ufak sorun vardı. Bu iyi olmuş.
Ayrıca içindeki PSU kalitelidir. "Cooler Master MasterWatt Lite 500W 80+" PSU bulunmakta. Fiyatına göre kaliteli bir PSU :) Ayrı almaya kalksam o bütçede gene o PSU'yu secerdim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı