6000 TL sistem toplama

beybileyd

Decapat
Merhaba arkadaşlar,
Yeni sistemim için bazı çevre bileşenlerine ve ürünlere ihtiyacım olduğu için bu konuyu açıyorum. PC hakkında bilgilerim en az 10 sene öncesinde kaldığından şu an tam bir cahilim diyebilirim. Bir kaç fikir alma ve internet üzerinden araştırma neticesinde bir sistem aldım.
İmzamdaki sistem için monitör hariç 6083 TL ödedim. İnventus üzerinden satın aldığım sistem şu şekilde:
-AMD Ryzen 5 2600 işlemci.
-MSI RX580 8 GB ekran kartı.
-MSI B450 GAMING Plus Max.
- G.Skill 8+8 GB 3200MHz CL16.
-FSP HD700 Hydro 700W 80+ Bronze.
-Samsung PM981A 512 GB 3200-2900 MB SSD.
-Phantex P350X kasa.
Sistem kurmaktan hiç anlamadığım için hepsini tek bir yerden almayı uygun buldum.
Bu sisteme ek olarak.
-Samsung LC24FG73 model 144Hz 1ms Curved monitörü Amazon Türkiye'den 1496TL hızlı teslimat dahil satın aldım.
Şimdi ihtiyacım olanlar şu şekilde:
-UPS (koruma görevini sorunsuz yerine getirmeli, fiyatı uygun ve sessiz olmalı)
-Akım korumalı priz (sorunsuz çalışmalı, her akımı stabil dengelemeli, en az 4 prizi olmalı)
*Ayrıca odamda tek bir priz var. Resimde gördüğünüz prizden kameranın bulunduğu konumda PC olacak şekilde bir kablo çekmek istiyorum. Akım korumalı priz oradan buraya uzanamayacak, onun hemen öncesine normal bir uzatma kablolu priz kullansam sıkıntı olur mu?
-Fare ve klavye iş için (uygun fiyatlı, ergonomik ve dayanıklı olması yeterli)
-Fare ve klavye oyun için (uygun fiyatlı, ergonomik)
-Hoparlör (uygun fiyatlı, kaliteli ses)
-Mikrofon ( ses kaydı için uygun fiyatlı)
*Windows 10 Key ve antivirüs ihtiyacım da var.
Her hangi bir bütçe planlaması yapmadım. Fiyat performans ürünleri arıyorum açıkçası.
Ve hiç anlamadığım konular olduğundan tecrübeli arkadaşların desteklerine ihtiyacım var.
Ek olarak masa sandalye ihtiyacım da var.
-Masa olarak Hepsiburada, N11, Trendyol'da uygun fiyatlı şık görünümlü 150-250 TL civarında masalar var ama sallanır mı sağlam olur mu emin olamadım.
-Sandalye olarak oyuncu koltuğu olması önemli değil konforlu ve sağlam olması benim için yeterli.
Ve son olarak modem konusu, evi dikdörtgen olarak düşünün, modem bir uçta benim odam diğer uçta, arada uzun bir koridor var. Sizce modemden odaya kadar kablo mu çekmeliyim? Evimde papağan olduğu için yerden çekemem, ısırabilir. Yukarıdan çekersem çok çirkin görünür. Wi-Fi eklersem sorunsuz ve stabil kullanabileceğimden emin değilim, 30 MB Vodafone kullanıyorum, şu günlerde de çok dalgalı. En sağlıklı çözüm yolunu önerebilecek biri varsa çok sevinirim.
Bu benim ilk konum aranızda yeniyim, kurallara çok hakim değilim, eksik bir şey varsa uyarırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

IMG_20200412_212033.jpg
Konu düzeltmeyi bulamadım o yüzden buraya yazıyorum.

-Akım korumalı priz s-link swap sp10af satın aldım. N11 üzerinden kuponla 154 TL
-Steelseries qck mass mouse pad
-Rampage smx-r80 mouse
Hepsiburada üzerinden indirim ve bonus kullanarak alındı. İkisi 129,28 TL
- Rampage kb-rx7 alpor pro 109 TL
N11 üzerinden alındı.
Normalde philips spk8614 ya da gamepower saber rgb alacaktım ama işim gereği klavyeyi sert kullanıyorum ve biraz daha uygun bişe almak istedim. Daha sonrasında kişisel kullanım için bir klavye daha alacağım.

-ethernet kablosu cat6 15mt. 39.90TL
N11 üzerinden alındı.
Powerline adaptör düşünüyordum. Gerçekten Muazzam aletler ama ailem kabloyu sıkıntı etmeyince kabloya karar verdim.

-Likaple çalışma masası 279.90TL
Dekorstilim.com 'dan alındı. (Kardeşim masa alacağımı biliyordu hediye olarak aldı saolsun.)
Aynı masa diğer platformlarda daha pahalı.
Aslında letgoda muazzam fiyata tertemiz mobilya masa buldum ama boyutu bana uymadığı için faydalanamadım maalesef.
İhtiyacı olan varsa yönlendirebilirim. Gerçekten kelepir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı