6000 TL telefon tavsiyesi

Konatus

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Arkadaşlar önümüzdeki hafta telefon alacağım. Aylardır kafamda Galaxy A33 vardı. Ama en son AVM'ye gittiğimde telefonu denediğimde menüde YouTube'da takılmalar oluyordu. Bugün ise kerim Enginar'ın inceleme videosunu izledim ve o da bunun Exynos 1280 işlemciden kaynaklı olduğunu belirtiyor bu kasmaların nedeninin. O yüzden çıktı çıkalı almayı beklediğim telefondan soğuduğumu hissettim. Samsung dışında alabileceğim bir telefon var mı? Çünkü artık o fiyatlara M52 5G ve S20 FE SD alınmıyor.

Samsung Galaxy A52, A33'e göre nasıl bir tercihtir? Ya da Realme 8 araştırıyordum fakat Realme 7 Pro bir tık eski olmasına rağmen hoşuma gitti o nasıldır?

Yıllarca Huawei kullandım çok memnundum Huawei nova 9 SE nasıl bir seçimdir?

Telefondan beklentim güzel üzmeyen bir fotoğraf ve video performansı, kesinlikle kasmayan donmayan bir arayüz. Sadece ekran konusunda çok titizim iyi bir panel ve tazeleme hızı istiyorum. Biliyorum bu fiyat bandında bunlar zor ama ekran ve kasmama konusunda iyi olsun yeter.

Not: Mi serisi olmadığı sürece Redmi veya POCO istemiyorum. Maksimum bütçem bundan 200-250 TL fazla olabilir.

@BERWAR hocam detaylı yardımlarınızı bekliyorum.

Samsung Galaxy A52, A33'e göre nasıl bir tercihtir? Ya da Realme 8 araştırıyordum fakat Realme 7 Pro bir tık eski olmasına rağmen hoşuma gitti o nasıldır?
A52 donanım, performans ve kamera A33 modelinden geride.

Samsung modelleri varken Realme 8 ve Realme 7 Pro pek alınası değil.

İşlemci olarak çok kötü ve o işlemci kamera performansını da kısıtlıyor.

Telefondan beklentim güzel üzmeyen bir fotoğraf ve video performansı, kesinlikle kasmayan donmayan bir arayüz. Sadece ekran konusunda çok titizim iyi bir panel ve tazeleme hızı istiyorum. Biliyorum bu fiyat bandında bunlar zor ama ekran ve kasmama konusunda iyi olsun yeter.
A33 doğru tercih bu istekler için.

Ama en son AVM'ye gittiğimde telefonu denediğimde menüde YouTube'da takılmalar oluyordu. Bugün ise kerim Enginar'ın inceleme videosunu izledim ve o da bunun Exynos 1280 işlemciden kaynaklı olduğunu belirtiyor bu kasmaların nedeninin.
Alakası yok. Arkadaşımda var gayet hızlı.

A52 donanım, performans ve kamera A33 modelinden geride.

Samsung modelleri varken Realme 8 ve Realme 7 Pro pek alınası değil.

İşlemci olarak çok kötü ve o işlemci kamera performansını da kısıtlıyor.

A33 doğru tercih bu istekler için.

Alakası yok. Arkadaşımda var gayet hızlı.
Hocam gerçekten youtubeda takılmasını görseniz. Ekran 90Hz hızlı kayıyor ama telefon yetişemiyor gibi anlık drop yiyor gibi oluyor.

Kötü bir tercih. Snapdragon 680 kullanıyor, ki o işlemci SD 662-665'in nanometre düşmüş versiyonu denebilir. Performans beklentin olmasın yani.
Ekran tazeleme hızı isterim demişsin ama iki cihaz da 60 Hertz.
Ayrıca düşük seviye Oppo-Realme kullanmakla Redmi kullanmanın arasında hiçbir fark yok bence. İkisinin de yazılımı kötü, en azından Redmi'lerde OEM kilidi açma özgürlüğün var. Oppo'da direkt kilit açamazsın, Realme'lerde de o iş Xiaomi kadar rahat değil.

Bence sen ikinci el amiral cihazlara da bak. TR cihazı Mi 10T bulma şansın var, yurt dışı olanlarını kesinlikle bulursun. Onun dışında yurt dışı Oneplus 8-8T bulabilirsin. (TR'sini bulman zor, Oneplus resmi olarak Türkiye'ye 9 serisi ile geldi diye biliyorum.)

Geri
Yukarı