6000 TL'ye anakart önerisi

Bütçe
6000

Deno0101

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, kendime yeni bir sistem topluyorum ve bu sefer ileriye donuk bir şey toplamak istiyorum fakat anakart konusunda karar veremiyorum. Oyun amaçlı bir sistemde A620 chipsetli bir anakart yeterli midir? İlk basta sisteme 7500F işlemci takacağım ve ilk fırsatta 7800x3D ile yükseltme yapacağım. Acaba 7800x3D ile A620 anakart performans kaybı yaratır mi? A620 chipsetli bir anakart güç olarak 7800x3D'i besleyebilir mi? Ben overclock tarzı islerle uğraşmıyorum.

O bütçede A620 alınmaz. Şu ikisi iyidir ve çift M.2 soğutucu destekleri de var.

Hocam konuya mesaj yazdığınız için teşekkürler öncelikle bütçeyi öylesine yazdım yani öylesine derken anakart için 6000 TL bütçem var fakat eğer a620 chipsetli bir anakart sorunsuz bir şekilde 7800x3 besliyorsa b650 yarı fiyatına a620 alıp geri kalan parayı ekran kartına yatırım yapmak isterim.

Hocam konuya mesaj yazdığınız için teşekkürler öncelikle bütçeyi öylesine yazdım yani öylesine derken anakart için 6000 TL bütçem var fakat eğer a620 chipsetli bir anakart sorunsuz bir şekilde 7800x3 besliyorsa b650 yarı fiyatına a620 alıp geri kalan parayı ekran kartına yatırım yapmak isterim.
Dediğim gibi ben overclock gibi islerle uğraşmıyorum, basic kullanıcıyım.

A620'lerin çoğu çöp. Adam gibi VRM, mosfet ve M.2 soğutucusu sunan model bulamazsın hani çıplak bir A620'ye 4K vermektense 6K'ya B650M Gaming Plus almak çok daha f/p bir seçenek.

A620'lerin çoğu çöp. Adam gibi VRM, mosfet ve M.2 soğutucusu sunan model bulamazsın hani çıplak bir A620'ye 4K vermektense 6K'ya B650M Gaming Plus almak çok daha f/p bir seçenek.
Katılıyorum A620 kullanıyorum çöpler , zamanında ucuza kaçtim b650 almadığima çok pişmanım

Hocam konuya mesaj yazdığınız için teşekkürler öncelikle bütçeyi öylesine yazdım yani öylesine derken anakart için 6000 TL bütçem var fakat eğer A620 chipsetli bir anakart sorunsuz bir şekilde 7800x3 besliyorsa B650 yarı fiyatına A620 alıp geri kalan parayı ekran kartına yatırım yapmak isterim.

Dediğim gibi ben overclock gibi islerle uğraşmıyorum, Basic kullanıcıyım.

Ben olsam @kino hocamın attığı MSI marka anakartı alırdım ama daha ucuz olsun OC ile uğraşmıyorum derseniz 1000 lira daha ucuza ASRock marka olan var. Bunda 3 adet M.2 yuvası, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, 4 adet RAM slotu gibi özellikler var.

Hocam ben 20-21000 TL'ye ekran kartsiz sistem topluyorum, genel butcem goz onune alindiginda bu anakartlardan hangisini tercih edeyim sizce? sizi fazla uğraştırmak istemiyorum fakat emin olmam lazim :D. Şuan kullandığım sistemi topladığım zaman fiyat uygun diye lga 1700 soket topladım fakat büyük hata yaptım keşke amd alsaymışım demiştim, ayni hataya düşmek istemiyorum.

Ben olsam @kino hocamın attığı MSI marka anakartı alırdım ama daha ucuz olsun OC ile uğraşmıyorum derseniz 1000 lira daha ucuza ASRock marka olan var. Bunda 3 adet M.2 yuvası, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, 4 adet RAM slotu gibi özellikler var.
Hocam bende şuan üst düzey bluetooth ve wifi adaptörü var tp-link markasına ait o yüzden bu özelliklere sahip bir anakart mantıklı olmaz sanırım.

Hocam bende şuan üst düzey bluetooth ve wifi adaptörü var tp-link markasına ait o yüzden bu özelliklere sahip bir anakart mantıklı olmaz sanırım.

Hocam 650m ds3h'i aldım. Yanında ryzen 5 7500f, team t-create 32 gb ram ve hydro gt 850w yarı modüler psu aldım.

hocam selamlar.
uzun süredir bende sistem toplamadım yeni ddr5e geçeceğim. özellikle white setup olmasını istiyorum.

Asrock A620M Pro RS anakartı almayı düşünüyorum.​

işlemci; Ryzen 5 7600X (sıvı soğutma 360mm)
Ekran kartı: Gigabyte vision 3070.
Anakart: ASRock A620M Pro RS Wi-Fi
RAM: Patriot Viper Elite RGB 32 GB 2*16 6000 MHz.
M.2: Kingston 512 GB 3500/3500
PSU: Thernaltake 750W +80

sizce uyumlu bir sistem mi? yalnızca pubg steam oynuyorum.
cevaplarsanız çok sevinirim. iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı