6000 TL'ye oyuncu dizüstü bilgisayarı tavsiyesi

Ben Hepsiburada ve Trendyol fiyatları ile yazdım buraya. Akakçe'deki fiyatları ile değil, ayrıca ikinci ele bakacak olursak ölü fiyata neler neler var, garanti var mı, bir yeri bozuk mu, arıza yapsa elinde kalacak. Önerdiklerinin çoğu 8 GB RAM'e sahip, bir de başka şehirlerde benim aldığım 16 GB, bir de önerdiğin MX330 HP havalandırma şikayetleri var. Çünkü sebebi ne fan havalandırması bilgisayarın altında ve office amaçlı laptop önerdiğin diğer oyuncu laptoplara gelirsek, ona bakarsan 3500TL i7 6.nesil GTX960M HP Gaming vardı birkaç tane ölü fiyata düşer adam elimden çıksın diye satar onları almışssın bana gösteriyorsun, ayrıca bunlar ikinci el ben sıfır aldım o gösterdiğin Acer'in adam açıklamasına ne yazmış sıfırı 7500TL diye okudun mu ve herkes peşin fiyatla laptop almıyor. Taksitte vade farkı denen bir şey var hatırlatırım, yani asıl anlamıyorsun ve piyasayı takip etmiyorsun.
Bunun oyun performansı nasıl olur? Ekran kartı iyi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dostum forumda bu bilgisayarın bazı kişiler oyun performansı ile ilgili başlıkları var, CS:GO'yu bile kasıyor diye yorumlar gördüm hep. Oyun bilgisayarı değil başlıca söylemek isterim.

Ben Hepsiburada ve Trendyol fiyatları ile yazdım buraya. Akakçe'deki fiyatları ile değil, ayrıca ikinci ele bakacak olursak ölü fiyata neler neler var, garanti var mı, bir yeri bozuk mu, arıza yapsa elinde kalacak. Önerdiklerinin çoğu 8 GB RAM'e sahip, bir de başka şehirlerde benim aldığım 16 GB, bir de önerdiğin MX330 HP havalandırma şikayetleri var. Çünkü sebebi ne fan havalandırması bilgisayarın altında ve office amaçlı laptop önerdiğin diğer oyuncu laptoplara gelirsek, ona bakarsan 3500TL i7 6.nesil GTX960M HP Gaming vardı birkaç tane ölü fiyata düşer adam elimden çıksın diye satar onları almışssın bana gösteriyorsun, ayrıca bunlar ikinci el ben sıfır aldım o gösterdiğin Acer'in adam açıklamasına ne yazmış sıfırı 7500TL diye okudun mu ve herkes peşin fiyatla laptop almıyor. Taksitte vade farkı denen bir şey var hatırlatırım, yani asıl anlamıyorsun ve piyasayı takip etmiyorsun.

Ya hakikaten çıldıracağım ya! Gerçekten hiçbir şey anlamıyorsun, çocuksan söyle devam etmeyeceğim mesaj atmaya? Sıfırını da attım, hala 2. el atmışsın demişsin. Sıfırını ve Ryzen'li olanı 6300₺. Neden anlamıyorsun, delirtmek için mi varsın sen? Al Intel'li olanı ve 16 GB RAM'e sahip olanı 6500₺. Allah kahretsin, boş boş sana laf anlatıyorum burada, adam 20 ay garantili demiş, sen garantisi nerede, bozuk mu diye soruyorsun? Fatura olduğu sürece ve gözün kör değilse PC'yi incelersin. Acer'i satan adam satabilmek için öyle demiş, boş boş bahaneler uyduruyorsun! MX 330'a 6200₺ dediğini söylemiyorsun ama ofis PC'si olduğunu söylüyorsun. Ne saçma saçma bahanelerin var senin, çocuksan söylede babana söyleyeyim seni bu forumdan alsın! Allah kahretsin, çocuğa laf anlatamıyoruz, resmen Intel atom gibi beyin işleyişi var.

Ya sen de şu çocuğa sorma bir şey! Bir şey bildiği yok, seni de yanlış yola yönlendiriyor. Daha önceki attığım Monster'dan neden vazgeçtin? Bu arada kusura bakma, şu çocuk beni çıldırttı, bir şey bildiği yok ve beni yalancı durumuna düşürmeye çalışıyor tek çekirdekli...

Ya hakikaten çıldıracağım ya! Gerçekten hiçbir şey anlamıyorsun, çocuksan söyle devam etmeyeceğim mesaj atmaya? Sıfırını da attım, hala 2. el atmışsın demişsin. Sıfırını ve Ryzen'li olanı 6300₺. Neden anlamıyorsun, delirtmek için mi varsın sen? Al Intel'li olanı ve 16 GB RAM'e sahip olanı 6500₺. Allah kahretsin, boş boş sana laf anlatıyorum burada, adam 20 ay garantili demiş, sen garantisi nerede, bozuk mu diye soruyorsun? Fatura olduğu sürece ve gözün kör değilse PC'yi incelersin. Acer'i satan adam satabilmek için öyle demiş, boş boş bahaneler uyduruyorsun! MX 330'a 6200₺ dediğini söylemiyorsun ama ofis PC'si olduğunu söylüyorsun. Ne saçma saçma bahanelerin var senin, çocuksan söylede babana söyleyeyim seni bu forumdan alsın! Allah kahretsin, çocuğa laf anlatamıyoruz, resmen Intel atom gibi beyin işleyişi var.

Çocuk falan değilim, karanlık bir fotoğrafa göre yorumluyorsan, o senin at gözlüğün. Asıl laflarına dikkat et ben Intel işlemcili aynı ekran kartı taşıyan laptopların fiyatını söyledim. Hepsiburada'ya Trendyol'a bak istersen bütün markalara bak, fiyatları yüksek piyasa dolandırıcı kaynıyor, laptop çalıntı çıkabilir bir sorunu olabilir. Ben neler neler duydum bunu söylüyorum ayrıca taksitte vade farkına da bak. Herkes nakit laptop almıyor, bunu kastediyorum. Ayrıca bir ürün belli bir süre indirime girer, her daim o fiyatta kalmaz, sonra tekrar fiyatı yükselir. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum, anlatabildim mi?

Dostum forumda bu bilgisayarın bazı kişiler oyun performansı ile ilgili başlıkları var CS:GO'yu bile kasıyor diye yorumlar gördüm hep. Oyun bilgisayarı değil başlıca söylemek isterim.

MX 330, CS:GO'da medium- High arası ayarlarda gayet akıcı bir şekilde oynatıyor. FPS testlerine bak bakayım, ya bir şey bilmiyorsan öğren öyle gel mesaj at!
Çocuk falan değilim, karanlık bir fotoğrafa göre yorumluyorsan, o senin at gözlüğün. Asıl laflarına dikkat et ben Intel işlemcili aynı ekran kartı taşıyan laptopların fiyatını söyledim. Hepsiburada'ya Trendyol'a bak istersen bütün markalara bak, fiyatları yüksek piyasa dolandırıcı kaynıyor, laptop çalıntı çıkabilir bir sorunu olabilir. Ben neler neler duydum bunu söylüyorum ayrıca taksitte vade farkına da bak. Herkes nakit laptop almıyor, bunu kastediyorum. Ayrıca bir ürün belli bir süre indirime girer, her daim o fiyatta kalmaz, sonra tekrar fiyatı yükselir. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum, anlatabildim mi?

Be çocuk satıcıya bak bakayım! Monster yetkili satıcısının N11 mağazası, hala bilmeden mesaj atıyorsun. Asıl sen o 11 derece göze sahip kafanı çalıştırda piyasayı takip et!

MX 330, CS:GO'da medium- High arası ayarlarda gayet akıcı bir şekilde oynatıyor. FPS testlerine bak bakayım, ya bir şey bilmiyorsan öğren öyle gel mesaj at!

1080P oynatabiliyor mu? PUBG kaç FPS alıyor? GTA 5 gibi oyunlarda durumu ne? Onlar önemli oyun laptopu değil bu oyun oynarsın ama grafik istemeyenleri oynarsın. Oyun oynamayacaksan grafik kartlı laptop bakmanın manası ne?

1080P oynatabiliyor mu? PUBG kaç FPS alıyor? GTA 5 gibi oyunlarda durumu ne? Onlar önemli oyun laptopu değil bu oyun oynarsın ama grafik istemeyenleri oynarsın.

Ya nasıl da yan çiziyorsun, daha demin CS:GO'yu bile akıcı oynatmıyor diyen kimdi, Trump'ın bebek beyinli çocuğu mu? Şimdi gelmiş PUBG ve GTA 5 diyorsun?

Ya nasıl da yan çiziyorsun, daha demin CS:GO'yu bile akıcı oynatmıyor diyen kimdi, Trump'ın bebek beyinli çocuğu mu? Şimdi gelmiş PUBG ve GTA 5 diyorsun?

APU bilgisyarda CS:GO'da bu bilgisayarla aynı performansı veriyor. Burada mesele CS:GO oynatması değil, oynatır asıl mesele grafik isteyen oyunları kasmadan oynatabiliyor mu? Oyun amaçlı üretilmiş bir grafik kartı değil zaten. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum, oyun oynayacaksan bu bilgisayara bakman akla mantığa sığmaz zaten, en az 4 GB bir ekran kartı olan bir laptopa bakman gerekir. Burada arkadaş 6000 lira laptop yazmış sen 6520 lira nakit fiyatı ile notebook yazmışsın. Arkadaş nakit mi alacak, taksitle mi alacak diye bir sorsaydın. Taksitle alacaksa altta 7000 liraya uçuyor neredeyse, fiyatı arkadaşın bütçesini 1000 TL aşıyor anca bana laf koyma peşindesi,n gelmişssin buraya burada ben anlarım başkası anlamaz havası yapıyorsun, kusura bakma da önerdiğin laptop ile benim laptopum arasındaki fiyat farkı 650TL. Bu para öyle kolay kazanılmıyor anca bunu al demeyi biliyorsun.

APU bilgisyarda CS:GO'da bu bilgisayarla aynı performansı veriyor. Burada mesele CS:GO oynatması değil, oynatır asıl mesele grafik isteyen oyunları kasmadan oynatabiliyor mu? Oyun amaçlı üretilmiş bir grafik kartı değil zaten. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum, oyun oynayacaksan bu bilgisayara bakman akla mantığa sığmaz zaten, en az 4 GB bir ekran kartı olan bir laptopa bakman gerekir.

Ya çocuk, ben zaten alacak adama bütçesine uygun ve her oyunu oynatacak 16 GB RAM'li bir Monster önerdim. Ne uzatıp, çamura çeviriyorsun konuyu?

Geri
Yukarı