6000 TL'ye Poco/Xiaomi vs Samsung

Bütçe
7000
Hayır absürt değil her şey malzeme kalitesi değil. Polikarbonat malzeme var, aşırı kalitesiz değil. Ancak amiral gemisi bir modelde daha iyi malzeme kalitesi olmalıydı. Fiyattan kısmak için böyle yapmışlar, benim için bahane değil bu yapmaması gerek.

Telefonun malzemesi Polikarbonat diye telefonun alınabilirliği gitmiyor. Çok çok iyi bir ürün S20 FE. Bu nedenle malzeme kalitesine takılıp bu modelden vazgeçmek son derece yanlış.

Hayır absürt değil her şey malzeme kalitesi değil. Polikarbonat malzeme var, aşırı kalitesiz değil. Ancak amiral gemisi bir modelde daha iyi malzeme kalitesi olmalıydı. Fiyattan kısmak için böyle yapmışlar, benim için bahane değil bu yapmaması gerek.

Telefonun malzemesi polikarbonat diye telefonun alınabilirliği gitmiyor. Çok çok iyi bir ürün S20 FE. Bu nedenle malzeme kalitesine takılıp bu modelden vazgeçmek son derece yanlış.

Peki kamerası ne olacak? Samsung'un sensörleri renkleri çok patlatıyor ve resimlerin gerçekçiliği kalmıyor.
Hep bu 2 hoparlör eksikliğini çektim bir de pop-up kamera olunca bu modeli baştan elemiştim. Başka aklına gelen 2.eli temiz bir ürün de olabilir?

O halde S20 FE.

Telefonun malzemesi polikarbonat diye telefonun alınabilirliği gitmiyor. Çok çok iyi bir ürün S20 FE. Bu nedenle malzeme kalitesine takılıp bu modelden vazgeçmek son derece yanlış.

Malzeme kalitesi ve tasarım dedim yalnız. Hep eksik okuyorsunuz forumda her yoruma S20 FE öneriyorsunuz tamam güzel model bende öneriyorum. Ama buna alternatif illaki modeller var.

Peki kamerası ne olacak? Samsung'un sensörleri renkleri çok patlatıyor ve resimlerin gerçekçiliği kalmıyor.
Kamerası kat kat daha iyi elindeki cihazdan. Bana Xiaomi fanboyluğu yapma. Samsung'un sensörleri renkleri patlatmaz, Samsung'un kamera yazılımı renkleri daha canlı gösterir. Xiaomi ise renkleri soluk gösterir. Samsung'un uzun yıllardan beri kendi taktiği bu. Renkleri daha canlı, Iphone ve Huawei modellerine göre renkleri doğallıktan daha uzak ama kamera kalitesi tartışılmaz. F2 Pro kamera noktasında A52 ile baş edemiyor, S20 FE ile kıyaslamamak başlı başına hata zaten.

Arkadaşın önerdiği model mesela F2 Pro aynı zamanda çıkan 2 model hatta F2 Pro Bin lira daha ucuz.
Eğer seviyorsanız alın bence POCO'nun tasarım olarak en iyi cihazı F3 ama fiyatı F2 Pro'dan biraz daha pahalı ve 120 hz. + 4210 mAh pil yoğun kullanıyorsanız yetmez. Ayrıca S20FE bence hala daha iyi.

Kamerası kat kat daha iyi elindeki cihazdan. Bana Xiaomi fanboyluğu yapma. Samsung'un sensörleri renkleri patlatmaz, Samsung'un kamera yazılımı renkleri daha canlı gösterir. Xiaomi ise renkleri soluk gösterir. Samsung'un uzun yıllardan beri kendi taktiği bu. Renkleri daha canlı, Iphone ve Huawei modellerine göre renkleri doğallıktan daha uzak ama kamera kalitesi tartışılmaz. F2 Pro kamera noktasında A52 ile baş edemiyor, S20 FE ile kıyaslamamak başlı başına hata zaten.

Fanboy derken? POCO X3 NFC'yi bu forumda aldığımdan beridir kötüleyen benim. Ayrıca o doğallık ne olursa olsun Samsung marka telefonlarda yok. Neden makyajlı fotoğrafı seçeyim?

Ayrıca kamera farkı diyorsun ama çoğu kişinin fark etmeyeceği farkları savunmanın mantığını göremiyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci olarak S20 FE daha iyi ona sözüm yok.

Son düzenleme:
Hep eksik okuyorsunuz forumda her yoruma S20 FE öneriyorsunuz tamam güzel model bende öneriyorum. Ama buna alternatif illaki modeller var.
Hiçbir alternatif model yok maalesef kamera noktasında. Donanım ve performans olarak benzer ürünler var ama kamera olarak geçen model yok bunu. Ben kamera ve yazılıma çok önem vermiyorum diyorsan Poco modellerine bak malzeme kalitesi olarak çok daha iyi.
Ayrıca o doğallık ne olursa olsun Samsung marka telefonlarda yok. Neden makyajlı fotoğrafı seçeyim?
Neden renkleri soluk fotoğrafları seçsin millet? İşi doğallığa getireceksen Xiaomi de direkt kaybediyor. Ayrıca abarttığın kadar bir doğallıktan uzak durum yok. Samsung açık ara Xiaomi'den iyi kamera anlamında. Sensörleri patlatıyor sözde diyorsun halbuki bilmiyorsun Xiaomi'nin çoğu modelinde Samsung sensör var.

Son düzenleme:
Hiçbir alternatif model yok maalesef kamera noktasında. Donanım ve performans olarak benzer ürünler var ama kamera olarak geçen model yok bunu. Ben kamera ve yazılıma çok önem vermiyorum diyorsan POCO modellerine bak malzeme kalitesi olarak çok daha iyi.

Neden renkleri soluk fotoğrafları seçsin millet? İşi doğallığa getireceksen Xiaomi de direkt kaybediyor. Ayrıca abarttığın kadar bir doğallıktan uzak durum yok. Samsung açık ara Xiaomi'den iyi kamera anlamında. Sensörleri patlatıyor sözde diyorsun halbuki bilmiyorsun Xiaomi'nin çoğu modelinde Samsung sensör var.

Sensör yanlış tabir oldu kusura bakma. O açık ara farkı nerede görebiliyorsun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çoğu kullanıcı bu farkı göz ardı edecek...

Geri
Yukarı