6000 Tl'ye RTX 2060S veya RX 5700 Sistem Toplama

Bütçe
5500-6000

eggy ladd

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bir süredir forumu takip ediyorum donanımlar hakkında bilgi sahibi olmak için, bilgisayar donanımı hakkında pek bir bilgim yok çünkü. Yılbaşı indirimleri güzel olursa kasa toplamayı düşünüyorum fakat hala almam gereken şeyleri tam bilmiyorum veya bazı parçalar hakkında bilgim yok. Yardımcı olabilir misiniz acaba?
Ekran kartı olarak şunlardan birini düşündüm(3BIn liraya kadar bütçe ayırmayı planlıyorum):
İşlemci olarak Ryzen 3600 almayı planlıyorum. 3000 MHz 2x8 RAM alacağım fakat markalar hakkında pek bilgim yok, Corsair ucuz olduğu için o markayı düşünüyorum şimdilik.
Anakart için 600-700 liralık bütçe ayırmayı planlıyorum. Kasa için ise 700-800 civarı. İşlemci için ise şu var kafamda: Arctic Freezer 34 Esports DUO Beyaz CPU Soğutucu Fiyatı
İşlemci soğutucuyu almak cidden gerekli mi bilmiyorum, kararsız kaldım. Şuna daha fazla bütçe ayır, şunu alma bunu al dedikleriniz var mıdır? Bunlar dışında almam gereken donanımlar nelerdir yardımcı olursanız sevinirim :)

Adsız.png

Adsız 2.png

Sistemin toplam fiyatı 6.196 tl şu sistemi toplarsan uzun yıllar başın ağrımaz.

Çok teşekkür ederim. Yukarıda belirtmeyi unutmuşum,ssd şu an var elimde ona gerek yok. 1660 ti yerine 2060s daha mantıklı olmaz mı 400 lira farka ? Veya resimdeki kasa yeterli mi,genelde kasa fiyatları 700-800 arası görmüştüm ben çünkü. Bilgisizliğimden soruyorum tamamen kusra bakmayın :D
Sağolun öneriniz için :) gittigidiyor da kartın fiyatı ucuzmuş cidden. Ben o siteyi tamamen ikinci el sitesi olarak biliyordum hiç bakmamıştım o yüzden :D

Çok teşekkür ederim. Yukarıda belirtmeyi unutmuşum,ssd şu an var elimde ona gerek yok. 1660 ti yerine 2060s daha mantıklı olmaz mı 400 lira farka ? Veya resimdeki kasa yeterli mi,genelde kasa fiyatları 700-800 arası görmüştüm ben çünkü. Bilgisizliğimden soruyorum tamamen kusra bakmayın :D

Sağolun öneriniz için :) gittigidiyor da kartın fiyatı ucuzmuş cidden. Ben o siteyi tamamen ikinci el sitesi olarak biliyordum hiç bakmamıştım o yüzden :D
Adsız.png

6408 TL Bu da güzel bir sistem seni üzmez.

Şu kasada psu yerinde 600w yazmakta. Bunun anlamı içinde güç kaynağı olduğu ve benim ayrıyeten güç kaynağına para vermemem demek mi ? Yoksa maksimum desteklediği güç kaynağının bilgisi mi orası

Dosya Ekleri

• 4469EA60-7EDD-4A90-B6D3-63A4C7B88E30.jpeg
    4469EA60-7EDD-4A90-B6D3-63A4C7B88E30.jpeg
    112,9 KB · Görüntüleme: 58
Şu kasada psu yerinde 600w yazmakta. Bunun anlamı içinde güç kaynağı olduğu ve benim ayrıyeten güç kaynağına para vermemem demek mi ? Yoksa maksimum desteklediği güç kaynağının bilgisi mi orası

Benim bildiğim kasaların maksimum desteklediği güç kaynağı olmaz. Belki en fazla ölçüsü verilir. Bu yüzden içinde 600 WATT'lık güç kaynağı ile geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı