6000 TL’ye sistem önerisi

iPwnTrollz

Centipat
Daha fazla  
6000 TL bütçem var. GTX 1660 Super ve Ryzen 5 3600X işlemcili bir sistem toplamak istiyorum. Yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci: R5 3600X.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
SSD: Corsair MP510 240 GB m.2.
RAM: 8x2 3200MHz.
Kasa ve PSU: Corsair Spec Delta 550W.
Ekran kartı: MSI Gaming X 1660 Super.
Ne kadar tutar şahsen düşünmedim ama mantıklı gibi bir tane de HDD takarsanız tadından yenmez. RAM seçimini size bıraktım.

İşlemci: R5 3600X.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
SSD: Corsair MP510 240 GB m.2.
RAM: 8x2 3200MHz.
Kasa ve PSU: Corsair Spec Delta 550W.
Ekran kartı: MSI Gaming X 1660 Super.
Ne kadar tutar şahsen düşünmedim ama mantıklı gibi bir tane de HDD takarsanız tadından yenmez. RAM seçimini size bıraktım.
Çok teşekkür ederim. Yalnız önerdiğiniz ekran kartı biraz pahalı onun yerine Zotac 1660 super almayı düşünüyorum. Aralarında 600-700 TL gibi bir fark var. Ram'i şimdilik 8 GB almayı düşünüyorum bütçeden dolayı ileride 16 GB yaparım sizce de mantıklı mıdır? İlginiz için tekrar teşekkürler.

Çok teşekkür ederim. Yalnız önerdiğiniz ekran kartı biraz pahalı onun yerine Zotac 1660 Super almayı düşünüyorum. Aralarında 600-700 TL gibi bir fark var. RAM'i şimdilik 8 GB almayı düşünüyorum bütçeden dolayı ileride 16 GB yaparım sizce de mantıklı mıdır? İlginiz için tekrar teşekkürler.

Zotac markaya hakim değilim şahsen o konuda bir şey diyemem. RAM kısmında ise bütçenize göre ayarlarsınız ama MHz dikkat ediniz 3000'den aşağı almayın. Ki evet mantıklıdır. Aldığınız yerde önemli tabii bu konuda. Güvenilir yerlerden almanızı tavsiye ederim.

Zotac markaya hakim değilim şahsen o konuda bir şey diyemem. RAM kısmında ise bütçenize göre ayarlarsınız ama MHz dikkat ediniz 3000'den aşağı almayın. Ki evet mantıklıdır. Aldığınız yerde önemli tabii bu konuda. Güvenilir yerlerden almanızı tavsiye ederim.
Tamam çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı