60000-70000 TL sistem toplama

Bütçe
60000-70000
Knk bu arada sen 60 - 70 bin dediğin için millet kafayı yedi çok iyi pc ler öneriyor ama tutumlu olmak istersen 30 bin tl lik pc de 20 binlikte sana hem yayın açtırır hem oyun oynatır.

Hocam paylaşımın için teşekkür ederim, sana sorum şu paylaşmış olduğum parçalara nazaran senin parçalar daha mı iyi?

Şu an yorum yapan herkes 4000 serisini bekle diyor.

İy hoş güzel diyorsun hocam ben de çok isterim 4000 serisi almak. Fiyat olarak nasıllar ona bakmak lazım.

Haklılar hocam aslında RTX 4090 var satışta şu an toplamaya çalışıyorum.

Tavsiyem ddr5 alınması, 70k'ya sistem dizip ddr4 takması arkadaş. Gamernexus muydu hardware unboxed muydu hatırlamıyorum ama spiderman oyununda ddr4 ve ddr5 ram arasında güzel fark vardı. 6000mhz cl40 ram alınabilir.

Knk bu arada sen 60 - 70 bin dediğin için millet kafayı yedi çok iyi pc ler öneriyor ama tutumlu olmak istersen 30 bin tl lik pc de 20 binlikte sana hem yayın açtırır hem oyun oynatır.
Yani tabi o da bir seçenek bütçe azaltmak ama bilemedim dizmişken en iyisini dizmek istiyorum bütçem dahilinde. Önerin varsa dinlemek isterim.

Amd nin yeni çıkaracağı işlemcilerden de iyi midir? Fanboyluk mu yapıyorum bilmiyorum ama bilmediğimden soruyorum.
AMD işlemciler çoktan çıktı zaten, bu bütçede amd işlemci alınca hem anakart daha pahalı hemde ddr5 ram alman gerekli o da daha pahalı. 13700KF AMD'nin flagship işlemcisi 7950X'ten daha iyi performans sunuyor ayrıca.

Amd nin yeni çıkaracağı işlemcilerden de iyi midir? Fanboyluk mu yapıyorum bilmiyorum ama bilmediğimden soruyorum.

Şu an telefondan giriyorum eve gidince detaylı inceleyecem o sistemi.
İntel şu an daha performanslı olabilir ancak dediğim gibi intel 13. nesilden sonra pin değiştirecek siz şu an i7 13700K alsanız tek seçeneğiniz ileride i9 13900K olur daha ilerisini isterseniz yeni anakart almak zorundasınız. Öte yandan AM5 tabanlı ryzen alırsanız dediğim gibi en az 3 jenerasyon boyunca anakart değiştirme durumunda kalmazsınız. DDR5 olmasıda kekte ki üzüm oluyor.

Pahalı orada. Attığım linklere gir sistem mesajındaki
Aynen şimdi baktım 1000 lira kadar fark var.

İntel şu an daha performanslı olabilir ancak dediğim gibi intel 13. nesilden sonra pin değiştirecek siz şu an i7 13700K alsanız tek seçeneğiniz ileride i9 13900K olur daha ilerisini isterseniz yeni anakart almak zorundasınız. Öte yandan AM5 tabanlı ryzen alırsanız dediğim gibi en az 3 jenerasyon boyunca anakart değiştirme durumunda kalmazsınız. DDR5 olmasıda kekte ki üzüm oluyor.
Gönlüm benim de amd işlemcili bir sistem kurmak. Ama bütçemi aşar mı aşmaz mı onu kestiremiyorum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı