60000 TL'ye RTX 3080 Ti'lı sistem önerisi

Bütçe
60000
4080 zaten 4K kartı hocam. 4K'da sorun olmaz. 2K'da hafif darboğaz olur. Anakartı ve soğutucuyu kaliteli seçmemin nedeni de bu zaten. 3-4 sene sonra gene AM5 anakartına ait bir işlemciyi ve yeni nesil bir ekran kartını 0 sorunla tak çalıştır yapabilir bu parçalara.

Onun dışında anakartı düşürüp 7600X yapabilir ama alacacağı performans artışı buna değmez açıkcası. Bu şekilde daha iyi.
yani benim sistemi de alıp üzerine ekran kartı değiştirebilir ilerde ama bilemiyorum 2 sistemde güzel biri işlemci açısından diğeri ekran kartı. bence bu fiyatlara kampanyalı sistem beklenmeli zorlanırsa bizim attıklarımızdan kat kat iyi sistem çıkar gibi

yani benim sistemi de alıp üzerine ekran kartı değiştirebilir ilerde ama bilemiyorum 2 sistemde güzel biri işlemci açısından diğeri ekran kartı. bence bu fiyatlara kampanyalı sistem beklenmeli zorlanırsa bizim attıklarımızdan kat kat iyi sistem çıkar gibi
14700KF güzel işlemci ama ben o işlemciyi sadece sistem upgrade yapacaklara öneririm. Amd kanadında daha mantıklı parçalar var. Sonuçta soketin son işlemcisi.

14700KF güzel işlemci ama ben o işlemciyi sadece sistem upgrade yapacaklara öneririm. Amd kanadında daha mantıklı parçalar var. Sonuçta soketin son işlemcisi.
7500F ile takılır. Gider 3-4 sene sonra 9000 Serisi işlemci takar. 6000 serisi ekran kartı takar sistemi 0 toplamış gibi yoluna devam eder yani. Bu olay hazır sistemlerde biraz daha zor oluyo malesef. Anakart ram kısmından kısıp adam akıllı kasa ve soğutma eklemiyolar sisteme.

7500F ile takılır. Gider 3-4 sene sonra 9000 Serisi işlemci takar. 6000 serisi ekran kartı takar sistemi 0 toplamış gibi yoluna devam eder yani. Bu olay hazır sistemlerde biraz daha zor oluyo malesef. Anakart ram kısmından kısıp adam akıllı kasa ve soğutma eklemiyolar sisteme.
katılıyorum hocam yani tercihe kalmış maalesef para ne kadar büyürse büyüsün sistemlerde böyle hep kısma kısma kısma.. arkadaş eğer diyorsa işlemcim sağlam olsun parçalar asus olsun ilerde sadece ekran kartı değiştiririm o zaman benim sistemi alsın yok eğer ekran kartım iyi olsun işlemci kısılsın o zaman senin sistemi alsın. yani bu fiyatlara çıkan birisi zaten mümkünatı yok sistemi update etmeden durmaz. ama 60k para az değil güzel indirimler yakalana yakalana en iyisini almak arkadaş için faydalı olur. yada stok kampanya sistemler.

24 kasım black friday beklenebilir.

Son düzenleme:
Ekran karti NVIDIA olacak işlemci fark etmez arada bir Roblox, Valorant, CS 2 World of Tanks tarzi oyunlar oynayacağım ömürlük bir şeyler ayarlarsaniz sevinirim. @522140 dostum sen anliyorsun bir şeyler bana ayarlar misin anakart, SSD ve sogutucu kaliteli bir şey secersen sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran karti NVIDIA olacak işlemci fark etmez arada bir Roblox, Valorant, CS 2 World of Tanks tarzi oyunlar oynayacağım ömürlük bir şeyler ayarlarsaniz sevinirim. @522140 dostum sen anliyorsun bir şeyler bana ayarlar misin anakart, SSD ve sogutucu kaliteli bir şey secersen sevinirim.
Bütçeye monitör dahil mi yoksa sadece kasa mı?
Ömürlük olmaz muhtemelen ama uzun yıllar kullanırsınız. Teknoloji çok hızlı gelişiyor.

53k hocam.

Biraz daha kısarım isterseniz. Ama bu performans fena ferim.

53k hocam.

Biraz daha kısarım isterseniz. Ama bu performans fena ferim.
eyvallah dostum yakın zamanda toplayacağım çok teşekkürler bide psu ayarlarsan sevinirim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı