6000TL bütçe laptop önerisi

Hiç Huawei marka ürün kullanmadım, o yüzden sadece kağıt üzerindeki veriler üzerinden değerlendirme yapabilirim.

U serisi işlemci, güç tüketimi düşük olur. Ancak ofis işlerinde intel işlemciler bence AMD işlemcilerden daha önde (oyun için tam tersi). 8gb ram gayet yeterli. Ekran kalitesi de güzel gözüktü bana.

Marka konusunda şüphelerim var. Huawei'nin durumlarından haberdarsınızdır, sorunlarını çözdüler gibi ama ilerde ne olur bilinmez.

Tasarımının sadeliği falan da hoşuma gitti açıkçası.

Öğrencilik için alacağınız laptopta önem vermeniz gerekenler işlemci, tasarım, pil tüketimi ve ekran. Özellikle ekranı es geçmeyin yeri geliyor 400 sayfa pdf dosyasını okumanız gerekiyor. Bu laptop 3 sene sorunsuz bir sene de idareten götürür gibi. Ancak intel işlemcili bir model öğrencilik dönemi için daha iyi olacaktır.

Hiç Huawei marka ürün kullanmadım, o yüzden sadece kağıt üzerindeki veriler üzerinden değerlendirme yapabilirim.

U serisi işlemci, güç tüketimi düşük olur. Ancak ofis işlerinde Intel işlemciler bence AMD işlemcilerden daha önde (oyun için tam tersi). 8 GB RAM gayet yeterli. Ekran kalitesi de güzel gözüktü bana.

Marka konusunda şüphelerim var. Huawei'nin durumlarından haberdarsınızdır, sorunlarını çözdüler gibi ama ilerde ne olur bilinmez.

Tasarımının sadeliği falan da hoşuma gitti açıkçası.

Öğrencilik için alacağınız laptopta önem vermeniz gerekenler işlemci, tasarım, pil tüketimi ve ekran. Özellikle ekranı es geçmeyin yeri geliyor 400 sayfa PDF dosyasını okumanız gerekiyor. Bu laptop 3 sene sorunsuz bir sene de idareten götürür gibi. Ancak Intel işlemcili bir model öğrencilik dönemi için daha iyi olacaktır.

Peki, teşekkürler. Başka önerilere de açığım.

Bu arada bu modelin fiyatı da macbooklar gibi donanımına göre yüksek. Benzer donanıma sahip bir laptop;

Öğrencilik için laptop alırken donanıma çok fazla önem vermeyin, gaming laptop almıyorsunuz sonuçta. Tasarım, pil tüketimi, yazılım ve ekran kalitesi. Huawei yazılım hariç hepsini sağlıyor gibi, yazılım konusunda apple tek.

Çok apple fanboyluğu yapmış gibi oldum ancak ben zamanında almadım ve pişman oldum. Keşke alsaymışım diyorum şimdi ( ben 2 sene önce laptop aldığım zaman macbook air 4000 liraydı).

Bu arada attığım modeli sadece donanım olarak matebook d14 ile benzer ve çok daha ucuz olduğu için örnek vermek amacıyla attım. Önerdiğimden değil.

Geri
Yukarı