6000TL i7-6700K GTX1070 Sistem Önerisi

Overclock yapmayacaksan ne k numaralı işlemciye ne sıvı sogutucuya ihtiyacın var bence artan para ile ekran kartına yatırsan yükseltsen daha fazla fps alırsın sadece oyun amaclı topluyorsan uzun renderleme yapmayacaksan i7 6700 fazla gelir i5 6600 tercih etmelisin

Ekran kartı GTX 1070 zaten, daha neyini yükseltecek. :D Piyasadaki en iyi 2. ekran kartı. Birncisi GTX 1080, onunla da arasında nereden baksan 1000TL fark var. Bu arada haklısın, o ekran kartına i5 6600 da yeter.

Bellek ve SSD için önereceğim site.
Bilendenal.com doğru ürünü, konusunu iyi bilendenal
Bellek ömür boyu garantili. SSD üretici ne diyorsa o kadar destekliyor. Kargo ücretsizdi sanırım. Teknik servisleri çok iyi. Yaptıkları işte çok iyiler sadece D3 D4 olarak uyumluluk değil markaların ana karta olan uyumluluğuna bakıyorlar (3000 frekansında aldığın bellek 2133'ten yukarı çıkmıyor mesela).

K serisi fabrika çıkışlı clocked bir işlemci olmasına rağmen H170 de çalışmayacaktır öyle mi :S Ben çalışıcaktır diye biliyorum. i7-6700 alırsam manuel olarak onu clocklayamam diye biliyorum. PcPartPicker'a şu yüzden bakıyorum daha geniş bir parça havuzu var. Parçaları seçtikten sonra türk bayiilerinde araştırmamı yapıyorum.

RAM:
Kingston DDR4 16GB(2x8GB) HyperX Fury Black 2666MHz DDR4 Ram (HX426C15FBK2/16)

Anakart:
MSI Z170A GAMING PRO Intel Z170 1151 Soket DDR4 3600MHz O.C Sata 3.0 Usb 3.1 ATX Anakart
Çalışmaz demedim. Hız aşırtma ve sıvı soğutma boşa gider dedim. Dikkatli okuyun.

Bellek ve SSD için önereceğim site.
Bilendenal.com doğru ürünü, konusunu iyi bilendenal
Bellek ömür boyu garantili. SSD üretici ne diyorsa o kadar destekliyor. Kargo ücretsizdi sanırım. Teknik servisleri çok iyi. Yaptıkları işte çok iyiler sadece D3 D4 olarak uyumluluk değil markaların ana karta olan uyumluluğuna bakıyorlar (3000 frekansında aldığın bellek 2133'ten yukarı çıkmıyor mesela).
XMP diye bir şey var Intel işlemcilerde. Artık anakart ya da işlemcinin max frekansı 2133 Mhz de olsa 3000 Mhz bellek taktığında onu 3000 Mhzte çalıştırabiliyorsun.
Bakınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlla 32" alınacaksa bütçe arttırılıp 2K alınmalı çünkü pikselleri görebilirsiniz. Bide 32" inç önermem çünkü büyük ekran olduğu için her şeye odaklanmak zor olur. 25" altı öneririn.

Dostum imzamdaki sisteme göz atabilirsin değiştirmek isteyeceğin tek parça monitör olabilir.OC yapmayı düşünüyomusun ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı