i7 6700K + GTX1070 8G Sistem Toplamak

mdenizay

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Full Stack Developer
Merhabalar, yakın zaman içinde sistem toplamak istiyorum.
Şuanki bütçem maalesef 5.000 lirayı geçemez. Anca bu kadar biriktirebildim. Elimde 1TB 7200Rpm Laptop HDD'si var 2.5" o yüzden geçici süreliğine HDD almak istemiyorum. İlerleyen zamanda SSD alacağım.
Bu fiyata daha iyi bir sistem toplayabilir miyim?
Kasayı topladıktan sonra yavaş yavaş 16GB ram ilave edip, SSD ve HDD alacağım 5-6 ay içinde.
3-4 yıl sonra psu yu değiştirip SLI yapabilirim. Bu imkanım olur.
Bilgisayarı photoshop, sublimetext, render almada ve 1080p oyunlarda kullanacağım.

Düşüncelerinizi bekliyorum. Bana yeter mi? Tavsiyeleriniz neler. Teşekkür ederim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Topladığınız sistem çok güzel. Fakat önemli bir detayı aktarmak isterim;

GTX 1070 özellikle 2K çözünürlükte %100 çalışabilen bir kart. Yani demek istediğim 1080p de kalacaksan, ki zaten HDMI en fazla 60 hz i destekliyor, 1070 gibi bir kart biraz gereksiz olabilir. GTX 1060 a bakabilirsin. Birkaç TL cebinde kalır. Arada 800 TL ye yakın fark var. İşlemci bence kalsın. Hem kartın asla darboğaza düşmez. Son olarak anakartını msi gaming M5 almanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı