6000TL PC toplama önerisi

kaangzgz

Decapat
Daha fazla  
Bütçem: 6000TL (monitör dahil)
Merhabalar geçen gün laptopum bozuldu dediler tamamen gitmiş artık sağlam parçalarını yedekçi hurdacıya sattım. 4 aylık bir sürem 6000TL bütçem var monitör dahil bir bilgisayar istiyorum 144Hz olması şart değil 75Hz de oynarım zaten profesyonel olmak için oynamıyorum. Oynadığım oyunlar GTA V, Valorant, CS:GO, For Honor, R6 gibi oyunlar orta oyunlar yardımcı olursanız çok sevinirim ekran kartı için 1050 Ti düşünüyorum bütçe az olduğu için ekran kartı ve işlemci için diğer parçalardan feda vermek istemiyorum monitör Samsung'un 75Hz monitörlerinden düşünüyorum. Monitör 1000TL GTX 1050 Ti 1.5k desek 2.5k işlemci 1K 3.5k gerisi 1.5 tavsiye ederseniz sevinirim bütçemi ne kadar altına girersem iyi bazı şeylerden feda verebilirim şu an elimde bir laptop var 2K satabilceğimi düşünüyorum. ASUS i5 3.nesil 6 GB RAM'i var GT720M ve Intel 4000 var. Ben öğrenciyim bana yetmiyor bazı ağır programlar kullanmam gerekiyor bazen bilgisayar elimde kalacak diye korkuyorum yardımcı olursanız çok sevinirim abilerim kardeşlerim.

YouTuber'ların F/P diye ucuz fiyata verdiği PC'lerin stokları saniyesinde bitiyor onlardan almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar geçen gün laptopum bozuldu dediler tamamen gitmiş artık sağlam parçalarını yedekçi hurdacıya sattım. 4 aylık bir sürem 6000TL bütçem var monitör dahil bir bilgisayar istiyorum 144Hz olması şart değil 75Hz de oynarım zaten profesyonel olmak için oynamıyorum. Oynadığım oyunlar GTA V, Valorant, CS:GO, For Honor, R6 gibi oyunlar orta oyunlar yardımcı olursanız çok sevinirim ekran kartı için 1050 Ti düşünüyorum bütçe az olduğu için ekran kartı ve işlemci için diğer parçalardan feda vermek istemiyorum monitör Samsung'un 75Hz monitörlerinden düşünüyorum. Monitör 1000TL GTX 1050 Ti 1.5k desek 2.5k işlemci 1K 3.5k gerisi 1.5 tavsiye ederseniz sevinirim bütçemi ne kadar altına girersem iyi bazı şeylerden feda verebilirim şu an elimde bir laptop var 2K satabilceğimi düşünüyorum. ASUS i5 3.nesil 6 GB RAM'i var GT720M ve Intel 4000 var. Ben öğrenciyim bana yetmiyor bazı ağır programlar kullanmam gerekiyor bazen bilgisayar elimde kalacak diye korkuyorum yardımcı olursanız çok sevinirim abilerim kardeşlerim.

YouTuber'ların F/P diye ucuz fiyata verdiği PC'lerin stokları saniyesinde bitiyor onlardan almak istiyorum.
Hocam keşke 2 gün önce açsaydınız konuyu.GTX 1660S 2300 TL idi :/.

İ3 10100F (790 TL)
MSI B460M-A Pro (640 TL)
Patriot Viper Steel 8GB 3200 mHz (300 TL)
Temiz 2.el Ekran Kartı ( 1900 TL )
Patriot Burst 240 GB (250 TL)
Darkflash Aqarius ARGB (420 TL)
FSP Hydro K 500W (360 TL)

Monitör :
ViewSonic VX2458-C-MHD 144 Hz 1 Ms VA Panel Curved (1400 TL)
Toplam : 6000 TL

Hocam kasa HERMES-3516/AMD RYZEN 5 3500/GIGABYTE GeForce GTX 1650 D6 OC 4G/16GB DDR4/480GB SSD/Geforce Espor PC | ITOPYA
Monitör
Ram 8 GB oyunlarda donma sorunlarına yol açabilir ve rust gibi oyunları açmayabilir.SSD den çok sorun yaşayan var.Anakart bu bütçeye göre düşük.Ryzen serisi yerine daha performanslı olan i3 10100f e bakılabilir.Monitör düşük.

RAM 8 GB oyunlarda donma sorunlarına yol açabilir ve Rust gibi oyunları açmayabilir. SSD'den çok sorun yaşayan var. Anakart bu bütçeye göre düşük. Ryzen serisi yerine daha performanslı olan i3 10100F e bakılabilir. Monitör düşük.

Hocam dediğim gibi monitörde çok bir şey istemiyorum 1080p olsun yeter bana.

Teşekkürler gayet iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı