6000TL PC toplama

Bolcetik

Decapat
Arkadaşlar merhaba,
İki gün önce aşağıda parçalarını listelediğim sistemi topladım toplamda 6000TL tuttu. Sizce iyi olmuş mu?

Kasa: Corsair Carbide Spec Delta RGB 550W.
* Ekan kartı: ASUS ROG STRIX RTX 2060 A6G.
* Anakart: ASUS Prime B450M-K.
* Işlemci: Ryzen5 2600.
* RAM: Crucial 8 GB Ballistix sport LT gray * DDR4 3000MHz CL15 ( aynısından bir tane daha ilave edeceğim yakın bir zamanda )
* SSD: Toshiba OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD (1700MB/1600MB)
* HDD: WD Blue 3, 5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM

Son düzenleme:
Bu arada sistemi iki gün önce topladım derken aldığımı kastettim. Sadece mantıklı olmuş mu diye fikrinizi merak ettim.
16 GB RAM, RTX 2060 Super, 2700X modeli ile alabilirdiniz. Bana kalırsa iade et. Ama uğraşamam diyorsan güzel sistem gene de hayırlı olsun.

16 GB RAM, RTX 2060 Super, 2700X modeli ile alabilirdiniz. Bana kalırsa iade et. Ama uğraşamam diyorsan güzel sistem gene de hayırlı olsun.
Çok teşekkür ederim. Ya almışken ekran kartı rog strix olsun istiyordum çünkü en az 6-7 yıl kullanmak istiyorum sistemi, o yüzden ne kadar az ısınırsa o kadar ömürlü olur dedim. Performanstan bi tık kısıp ömrü uzun olsun dedim. Tabi belki sizin önerdiğinizi alsam yine ömrü aynı olurdu bilemiyorum, bu konuda fikrim doğru olmuş mu sizce?

Bu arada benim sistemimde NVMe SSD, 1TB HDD ve daha kaliteli olduğunu düşündüğüm bir kasa var. Bu da bence bir artı olmalı sizin önerdiğinize göre. Doğru mu düşünüyorum?

İyi ama ram 16 olsaydı daha iyidi o fiyata.

300 daha vereceğim işte bi 8’lik daha ekleyeceğim. Ama dediğiniz gibi olsa daha iyi olurdu evet.

Çok teşekkür ederim. Ya almışken ekran kartı rog strix olsun istiyordum çünkü en az 6-7 yıl kullanmak istiyorum sistemi, o yüzden ne kadar az ısınırsa o kadar ömürlü olur dedim. Performanstan bi tık kısıp ömrü uzun olsun dedim. Tabi belki sizin önerdiğinizi alsam yine ömrü aynı olurdu bilemiyorum, bu konuda fikrim doğru olmuş mu sizce?

Bu arada benim sistemimde NVMe SSD, 1TB HDD ve daha kaliteli olduğunu düşündüğüm bir kasa var. Bu da bence bir artı olmalı sizin önerdiğinize göre. Doğru mu düşünüyorum?

300 daha vereceğim işte bi 8’lik daha ekleyeceğim. Ama dediğiniz gibi olsa daha iyi olurdu evet.
Kasa Mesh panel, soğutması daha iyi. Soğutma için 2060 Super kartından vazgeçilmez, ki soğutması Galax markasının gayet iyi. 1 TB HDD alırdın ekstra sadece neyse sağlık olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı