6000TL sistem önerisi

Bütçe
6000
Şimdi baktım, doğru diyorsunuz. Satış yapan sitelerde IPS yazdığı için öyle demiştim.

Mesajımı yanlış bilgiden raporlar mısınız?
Üstünü çizebilirsin mesajının hocam. Sizin değil, sitenin hatası biraz da. Site yanlış bilgi vermiş siteyi raporlama var mı? :D

Üstünü çizebilirsin mesajının hocam. Sizin değil, sitenin hatası biraz da. Site yanlış bilgi vermiş siteyi raporlama var mı? :D
Benim kafama takılan bir şey var, birden fazla site IPS panel olarak tanıtmış bu monitörü. Cidden bir şeyler yapılması lazım.

Düzenleyemiyorum mesajı, eski olduğu için galiba.

@AnilWasTaken
VA panel bir monitör, bu sefer kendi sitesinden baktım.

Technopat'tan aldığım bir alıntı;

IPS paneller ise en iyi renk performansına ve görüş açısına sahiptir. Yenileme hızı ve tepki süresi açısından orta performansa sahiptir. Siyah düzeyleri ve karşıtlık oranları açısından da orta performansa sahiptir. Üst düzey renk çıkışına sahip olan IPS paneller genellikle profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilir.

VA paneller ise en yavaş panellerdir. Ancak en iyi karşıtlık oranlarına ve siyah düzeylerine sahiptir. Renk performansını IPS paneller düzeyinde olmasa da TN panellere göre daha iyidir. Giriş seviyesi VA modeller genellikle giriş seviyesi TN ve IPS panellere göre daha iyi performans sunar. Ancak VA panelleri laptop monitörlerinde göremezsiniz.

Hangi monitör teknolojisinin en iyi olduğu sorusunun net bir cevabı yoktur. Her panel tipi avantajlara ve dezavantajlara sahiptir. Giriş seviyesi kullanıcılar ve çoğu oyuncu için VA paneller daha mantıklı bir seçenek olabilir. İçerik üreticileri ve profesyoneller ise IPS monitörlere odaklanmalıdır. Yüksek yenileme hızına sahip ucuz bir monitör arıyorsanız da TN panellere yönelmelisiniz.

@AnilWasTaken
VA panel bir monitör, bu sefer kendi sitesinden baktım.

Technopat'tan aldığım bir alıntı;

IPS paneller ise en iyi renk performansına ve görüş açısına sahiptir. Yenileme hızı ve tepki süresi açısından orta performansa sahiptir. Siyah düzeyleri ve karşıtlık oranları açısından da orta performansa sahiptir. Üst düzey renk çıkışına sahip olan IPS paneller genellikle profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilir.

VA paneller ise en yavaş panellerdir. Ancak en iyi karşıtlık oranlarına ve siyah düzeylerine sahiptir. Renk performansını IPS paneller düzeyinde olmasa da TN panellere göre daha iyidir. Giriş seviyesi VA modeller genellikle giriş seviyesi TN ve IPS panellere göre daha iyi performans sunar. Ancak VA panelleri laptop monitörlerinde göremezsiniz.

Hangi monitör teknolojisinin en iyi olduğu sorusunun net bir cevabı yoktur. Her panel tipi avantajlara ve dezavantajlara sahiptir. Giriş seviyesi kullanıcılar ve çoğu oyuncu için VA paneller daha mantıklı bir seçenek olabilir. İçerik üreticileri ve profesyoneller ise IPS monitörlere odaklanmalıdır. Yüksek yenileme hızına sahipucuz bir monitör arıyorsanız da TN panellere yönelmelisiniz.

Yani bu monitör bana uygun mu?

Yani bu monitör bana uygun mu?
Ona siz karar vereceksiniz hocam. Aşağıya attığım yazıyı okuyun ve karar verin. Hala karar veremezseniz, ne gibi oyunlar oynadığını vb. şeyleri bize yazın. Biz yardım edelim.

Bu arada üşenip okumamazlık yapmayın, cidden okuyun. Sizin yapacağınızı düşündüğümden değil, her ihtimale karşı bunu söyledim. Alınmayın.

Ona siz karar vereceksiniz hocam. Aşağıya attığım yazıyı okuyun ve karar verin. Hala karar veremezseniz, ne gibi oyunlar oynadığını vb. şeyleri bize yazın. Biz yardım edelim.

Bu arada üşenip okumamazlık yapmayın, cidden okuyun. Sizin yapacağınızı düşündüğümden değil, her ihtimale karşı bunu söyledim. Alınmayın.

okudum VA monitör daha uygun gibi geldi ama bu oyundan oyuna değişiklik gösterir mi?Gösterirsede hangi oyunlarda gösterir?

Geri
Yukarı